Czy płatne wypełnianie ankiet w Internecie to dobra praca?

Wypełnianie ankiet — czy to jest dobra praca? A może tylko niewielki, dodatkowy zarobek? (Jakie zarobki):

Czy płatne wypełnianie ankiet w Internecie to dobra praca?
Szukasz rzetelnych informacji na ten temat? Nie jesteś sam.
Powyższe pytania pojawiają się często w statystykach mojego blogu — w dziale „Źródła ruchu sieciowego” — „Wyszukiwane słowa kluczowe".
Oznacza to, że część internautów trafia na blog m-Zarabianie (z wyszukiwarki Google), aby znaleźć informacje: Czy płatne wypełnianie ankiet to dobra praca? Czy to jest opłacalne?

Nie ma w tym nic dziwnego. Wielu z nas szuka legalnych metod na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Natomiast nisza: „praca w domu przy komputerze”, „zarabianie przez Internet bez inwestycji” zdominowana jest przez ogłoszenia i oferty zarabiania na ankietach.

Dlatego dzisiaj odpowiem na powyższe pytania, aby pomóc Ci zdecydować — czy warto zarabiać na wypełnianiu ankiet, czy też nie. Mam sporo do powiedzenia, ponieważ znam ten temat od podszewki.

Czytaj więc dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy wypełnianie ankiet, to dobra praca, czy też nie. Zapraszam do lektury.

Spis treści — znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania:


  W poprzednich postach pisałem też o bezpieczeństwie, legalności i wypłacalności stron z ankietami.
  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to odwiedź także poniższe linki:
  Czytaj dalej, aby poznać szczegóły i sekrety związane z wypełnianiem ankiet.

  [post_ads]

  # 1. Czy wypełnianie ankiet to praca na pełen etat? (Czy to jest w ogóle prawdziwa praca?):

  Krótko i na temat: NIE:

  Wypełnianie płatnych ankiet, to NIE jest praca w pełnym wymiarze godzin, ponieważ:

  • Jest to tylko okazjonalny udział w badaniach ankietowych: Zaproszenia do ankiet pojawiają się tylko od czasu do czasu — to dodatkowa „praca”, którą możesz wykonywać przy okazji korzystania z Internetu.

  • Panele ankietowe nie gwarantują stałej ilości płatnych ankiet do wypełniania. W regulaminach paneli ankietowych lub w FAQ można przeczytać, że panele nie są w stanie zagwarantować żadnej minimalnej ilości płatnych ankiet. Więc czasami ankiety mogą pojawiać się często np. kilka ankiet dziennie, a innym razem zaledwie kilka w tygodniu lub nawet w miesiącu. 

  • Zarabianie na wypełnianiu ankiet jest najczęściej powolne: Większość znanych mi paneli ankietowych wysyła od kilku do kilkunastu zaproszeń do ankiet na miesiąc. Pomiędzy zaproszeniami do badań mogą pojawiać się więc bardzo długie przerwy. 

  • Wypełnianie ankiet to tylko dodatkowe zajęcie dla osób cierpliwych, którym nie przeszkadza powolne zdobywanie nagród pieniężnych. Bardziej porównałbym to do zdobywania punktów lojalnościowych na stacji benzynowej niż do prawdziwej pracy.

  • Pieniądze możesz wypłacić dopiero po osiągnięciu odpowiedniego progu wypłaty (np. od 50 zł). 

  • Do większości ankiet nie uda Ci się zakwalifikować: Firmy szukają respondentów o odpowiednim profilu. Chodzi o wiek, miejsce zamieszkania, preferencje zakupowe, zarobki, poglądy itp. Dlatego zarabianie na ankietach, to zajęcie dla osób, którym nigdzie się nie spieszy. Dla osób, które są w stanie cierpliwie czekać na ankiety pasujące do ich profilu.

  • Serwisy z ankietami najczęściej działają na zasadzie konkursu: Większość polskich firm ankietowych działa na zasadzie konkursu. Więc formalnie nie bierzesz udziału nawet w pracy, tylko w konkursie — za który otrzymujesz nagrody pieniężne.
  • [message]
   • Podsumowując: Wypełnianie ankiet, to nie jest praca na pełen etat, a jedynie dodatkowy, okazjonalny, niewielki dochód.
  Wróć do góry

  # 2. Czy wypełnianie ankiet to dobra praca (i ile można mniej-więcej zarobić)?

  Płatne wypełnianie ankiet.
  Nie zagłębiając się w szczegóły i niuanse, przyjmijmy, że dobra praca, to taka:

  1. W której można zarobić, chociażby średnią płacę krajową.
  2. Praca, którą można wykonywać z pasją.
  3. Praca, która pozwala na niezależność (praca na własną rękę; praca bez szefa).
  4. Lub satysfakcjonująca, dobrze płatna praca, w której podpisujemy z pracodawcą umowę cywilno-prawną np. umowę o pracę.

  Czy wypełnianie ankiet w Internecie spełnia któryś z powyższych punktów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej:

  Czy na wypełnianiu ankiet da się zarobić średnią krajową?

  Krótko i na temat: NIE.

  Średnia płaca w Polsce (inaczej średnia krajowa; przeciętne wynagrodzenie) według GUS (Główny Urząd Statystyczny) wyniosła w czerwcu 2020 r. 5286,00 zł.

  Na wypełnianiu płatnych ankiet tyle nie zarobisz, nawet jeśli zapisałbyś się do kilkudziesięciu paneli ankietowych.

  Czy na wypełnianiu ankiet można zarobić, chociażby minimalną płacę krajową?

  Krótko i na temat: NIE.

  Minimalne miesięczne wynagrodzenie w Polsce, w 2021 roku wynosi 2800 zł. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca_minimalna

  Na samym wypełnianiu ankiet (bez polecania), nawet jeśli zapisałbyś się do kilkunastu paneli ankietowych, nie jesteś w stanie osiągnąć 2800 zł.

  Czy na wypełnianiu ankiet da się zarobić, chociaż kilkaset zł na miesiąc?

  Krótko i na temat: TAK, ale...

  Możesz zarobić kilkaset zł na miesiąc — jest to realny zarobek na ankietach, ale na takie wyniki trzeba poświęcać codziennie mnóstwo czasu.

  Użytkownicy, którzy zarabiają po kilkaset zł / miesiąc zapisują się do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu paneli ankietowych. Uczestniczą też w programach partnerskich. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że udział w tak wielu panelach jest czasochłonny i pracochłonny. Więc nie są to łatwo zarobione pieniądze. 

  Grupy fokusowe, zamknięte społeczności, dzienniczki konsumenckie:

  Niekiedy jest możliwe zarobienie kilkuset złotych (z kilku paneli ankietowych), gdy uda się respondentowi dostać do grup fokusowych, zamkniętych społeczności. Także do dobrze płatnych dzienniczków ankietowych. Panele ankietowe wysyłają od czasu do czasu takie zaproszenia do swoich stałych respondentów. 

  Zarobki w pojedynczym panelu ankietowym:

  Płatne wypełnianie ankiet, jakie zarobki?
  W pojedynczym panelu ankietowym najczęściej niemożliwe (lub bardzo trudno) jest zarobić kilkaset zł / na miesiąc — z samego wypełniania ankiet.

  Zarobki w najlepszych zagranicznych panelach ankietowych: Nawet w najlepiej płatnym panelu Prolific — użytkownicy wychodzą do 20 - 30 funtów brytyjskich na miesiąc, czyli około 100 - 150 zł . Zdarzają się też wyjątki, podam przykład opinii z forum Zarabiam.com <<--

  Zarobki w najlepszych polskich panelach ankietowych: W najlepszych polskich panelach zarobisz od kilkunastu do kilkudziesięciu zł na miesiąc. Pod warunkiem, że codziennie logujesz się i sprawdzasz dostępność ankiet. Mogą zdarzyć się jednak miesiące, w których ankiet będzie niewiele. Więc nawet w najlepszych polskich panelach nie zawsze tyle zarobisz. 

  Słabe panele ankietowe: W słabych panelach, w których ankiety pojawiają się bardzo rzadko — zarobisz jeszcze mniej. Zgromadzenie minimum 50 zł — może trwać wiele miesięcy, czasami nawet około roku.

  Nieprzewidywalne zarobki: Zdarzają się miesiące, w których zleceniodawcy zamawiają więcej lub mniej ankiet. Twój profil respondenta może też nie pasować do konkretnych badań ankietowych. Dlatego wysokość zarobków (i szybkość zarabiania) jest praktycznie nieprzewidywalna i u każdego może wyglądać inaczej. 

  Stawki za pojedynczą ankietę: Za wypełnienie pojedynczej ankiety otrzymasz średnio kilka złotych, ale trafiają się też wyjątki. Np. w panelu Prolific czasami pojawiają się ankiety warte nawet 15 funtów brytyjskich (i więcej). Niestety to jedyny panel z tak dobrymi stawkami. Poza tym tak dobrze płatne ankiety pojawiają się rzadko i z niewielką ilością wolnych miejsc.

  Zapis do wielu serwisów + aktywny udział w programach partnerskich = większe zarobki (nawet powyżej 1000 zł):

  Niektórzy użytkownicy, którzy działają w wielu serwisach + aktywnie uczestniczą w  programach partnerskich, osiągają nawet zarobki rzędu 1000 / 1500 zł miesięcznie. Jednak w dalszym ciągu nie jest to nawet minimalna płaca krajowa (2600 zł), a tym bardziej średnia krajowa.

  Jeśli korzystasz aktywnie z programów partnerskich, to teoretycznie możesz osiągnąć, nawet średnią krajową. Nie oszukujmy się jednak. Tylko niewielki procent bardzo aktywnych i kreatywnych promotorów jest w stanie osiągnąć aż tak dobre wyniki.

  Przeciętny użytkownik, który zarabia na samym wypełnianiu ankiet —  nigdy nie osiągnie średniej krajowej ani nawet minimalnego wynagrodzenia.
  • [message]
   • Podsumowując: Na płatnym wypełnianiu ankiet da się zarobić kilkaset zł / na miesiąc (i więcej), ale jest to pracochłonne i czasochłonne. 

  Czy wypełnianie ankiet może być pasją?

  Krótko i na temat: NIE.

  W większości wypełnianie ankiet jest nudne i pracochłonne, więc trudno wykonywać taką „pracę” z pasją. 

  Chociaż ogólnie, zarabianie przez Internet (różnymi metodami) —  może być pasją i dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu w Internecie. Zawsze jest to lepsze niż marnowanie czasu na bezmyślne surfowanie po sieci czy oglądanie telewizji.

  Czy dzięki wypełnianiu ankiet możesz być niezależny?

  Krótko i na temat: NIE.

  Wprawdzie, żeby zarabiać na wypełnianiu ankiet, nie potrzebujesz szefa i norm czasowych.
  Sam decydujesz — w jakich godzinach chcesz zarabiać i ile poświęcisz na to czasu. Jednak nie masz większego wpływu na ilość otrzymywanych ankiet i wysokość stawek za ankiety.

  Wypełnianie ankiet nie da Ci niezależności finansowej:
  Nie jest to zajęcie — z którego można się utrzymać — trudno jest zarobić, chociaż minimalną płacę krajową.  

  Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy jesteś aktywnym promotorem (aktywnie korzystasz z programów partnerskich, które udostępniają niektóre panele ankietowe). Wtedy teoretycznie da się zarobić nawet średnią krajową — ale tylko nieliczni promotorzy są w stanie osiągnąć aż tak dobre wyniki.

  Czy strony z ankietami zawierają z respondentami umowy cywilno-prawne, oferują np. umowę o pracę, umowę-zlecenie?

  Krótko i na temat: NIE.

  Przetestowałem wiele stron z ankietami i jeszcze nigdy nie spotkałem takiej, która oferowałaby umowę o pracę lub umowę-zlecenie. Często serwisy ankietowe działają też na zasadzie konkursu. Więcej tutaj.
  • [message]
   • Podsumowując: Wypełnianie ankiet trudno jest nazwać prawdziwą pracą, a tym bardziej dobrą pracą. Jest to tylko okazjonalny, dodatkowy, niewielki zarobek internetowy, a nie prawdziwa praca.

  # 3. Czy wypełnianie ankiet ma w ogóle sens?

  Krótko i na temat: TAK.

  Płatne wypełnianie ankiet w wielu przypadkach ma sens i jest potrzebne. Potwierdza to fakt, że z paneli ankietowych korzystają miliony ludzi na całym świecie (cały przekrój społeczeństwa: osoby młodsze, w średnim wieku i starsze). Potrzebne są jednak panele ankietowe wysokiej jakościa takich jest niestety niewiele. 

  Dzięki wypełnianiu ankiet nie staniesz się bogaty, ale możesz w ten sposób zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Może warto spróbować, zamiast tracić czas bezproduktywnie? 

  Warto też pamiętać, że jest to niewielki, powolny, ale za to w 100% legalny zarobek. Lwia część stron z ankietami rzeczywiście płaci. Prawo w Polsce nie zakazuje też zarabiać pieniędzy na wypełnianiu ankiet.

  # 4. Warto więc zarabiać na wypełnianiu ankiet czy nie warto? Oto jest pytanie...

  Czy warto zarabiać na wypełnianiu ankiet?

  ⊕ Warto zarabiać na wypełnianiu ankiet, jeśli:

  ➤ Chcesz zarobić trochę dodatkowej gotówki.
  ➤ Masz dużo wolnego czasu, jesteś cierpliwy i nigdzie Ci się nie spieszy.
  ➤ Nie przeszkadza Ci powolne zdobywanie nagród.
  ➤ Lubisz programy lojalnościowe, chcesz dzielić się opinią na różne tematy i mieć wpływ na tworzone przez firmy nowe produkty.
  ➤ Na luzie podochodzisz do takich programów.
  ➤ Zdajesz sobie sprawę z niewielkich możliwości zarobkowych i nie oczekujesz profitów jak na etacie, szybkich pieniędzy itp.

  ⊖ Nie warto zarabiać na wypełnianiu ankiet:

  ➤ Nie warto — jeśli szukasz prawdziwej pracy. Wtedy wypełnianie ankiet nie spełni Twoich oczekiwań, ponieważ takie zarabianie jest powolne, pracochłonne, nudne i nie ma dużego potencjału zarobkowego.


  # 5. Podsumowanie — wniosek i werdykt 2021:


  • Autor wpisu: m-Zarabianie.
  • Źródło informacjiWłasne wieloletnie doświadczenie, a także opinie innych respondentów — znalezione na stronach, blogach i forach o zarabianiu.
  • Najnowsza aktualizacja wpisu2021-01-01.
  • Kopiowanie treści blogu zabronione.

  Przeczytaj także:

  KOMENTARZE  Zasady komentowania: Bardzo proszę nie spamować linkami w komentarzach. Komentarze będące typową reklamą: zawierajcie linki, frazy kluczowe zamiast podpisu (pisane pod SEO) itp. nie będą publikowane. Przeczytaj więcej


  BLOGGER: 2
  1. Cześć. Bardzo ciekawy i zarazem merytoryczny artykuł. Cieszę się, że ktoś w końcu napisał o tym, że na ankietach nie da zarobić się milionów, a jedynie dorobić do naszej podstawowej pensji. Wiele osób myśli, że ankiety przyniosą im bogactwo, co oczywiście jest nieprawdą.
   W sieci jednak można zarabiać. Wymaga to od nas pracy i poświęceń, ale warto. Wszystkich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy, zapraszam na mój blog w którym dzielę się moimi pomysłami na zarabianie w Internecie
   https://sprytnypieniadz.pl/
   pozdrawiam
   Tomek

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Cześć,
    cieszę się, że podobał Ci się artykuł.

    Śledzę Twoje filmy na YouTube i cenię za profesjonalizm i fajne podejście do tematu zarabiania online. W większości zgadzam się z tym, co mówisz w swoich filmach.

    Tutaj jeden z Twoich majstersztyków, który mnie urzekł: youtu.be/XJQUxrV2rXI?t=167 ;)

    Pozdrawiam

    Usuń

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA

  Otrzymuj informacje o najnowszych postach na adres E-mail

  Twoja zgoda: Zapisując się do subskrypcji bloga, zgadzasz się na gromadzenie i przechowywanie Twojego adresu e-mail. Przeczytaj więcej

  Polecany program:

  Panel Opinie (płatne ankiety) — płaci pieniądze od 2007 roku na: Konto bankowe, karty podarunkowe, doładowanie telefonu. Przeczytaj więcej:

  Panel Opinie.pl - zarabianie przez internet, płatne ankiety

  Szukaj na blogu m-Zarabianie:


  Nazwa

  2018,1,20dollars2surf,1,3ziko,1,Adnox,8,Ads-Ivo,1,AdSense,3,Afiliacja,9,akademickie,2,Angielskojęzyczne,8,ankieta,2,Ankiety,36,AnsWeo,1,aplikacje,4,Archiwalne,16,Arial-Media,8,Artykuly-goscinne,2,AttaPoll,1,backup,1,Badanie-opinii,1,Banki,8,Bez-polecania,5,bezinwestycyjne,2,bezpieczeństwo,2,BiznesMails,1,blog,103,Blogger,7,blogowanie,7,blogspot,7,Bo-Panel.pl,1,bony-zakupowe,7,cash back,6,CashBackRabat,1,CashnHits,2,Cel-charytatywny,3,CentrumReklamy,3,Click.Mail,1,ClixAddon,1,Clixsense,11,cytaty,2,cytaty motywacyjne,2,cytaty o optymizmie,1,cytaty o zarabianiu,1,Dla-promotorów,11,Dobre,24,Doładowanie-telefonu,11,DonkeyMails,2,eKasa,2,eKonto,1,eKonto m,1,EldiBux,1,Epanel,1,favicon,1,favikona,1,Filmy,1,Forsapl,1,Gify,1,GlobalTestMarket,1,głosowanie,1,Google,7,Google AdSense,2,Google-Analytics,2,GPTplanet,1,GPTR,12,GreenPanthera,1,i-say,1,ikonki,2,ImasOnline,1,ImperiumReklamy,3,internet,2,kalkulator oszczędności,1,kalkulatory,1,KlubKantar,2,komputery,1,Konta bankowe,7,konta młodzieżowe,2,konta osobiste,1,konta oszczędnościowe,1,konta walutowe,1,kopia-zapasowa,1,LifePointsPanel,1,lista,4,lokaty,1,LuckyMails,1,Mailowe,15,MarketAgent,1,Marketing,8,Markonix,1,MateBux,1,mBank,3,Metody,11,Moje ulubione,12,Motywacja,5,MyCashBar,1,MyLead,1,na-konto,21,Nagrody,5,Najlepsze,5,Neobux,5,Netele,5,News,24,Nie polecam - SCAM,23,No-Minimum,1,Norstat,1,NorstatPanel,1,Ojooo,1,Opinie.pl,2,OptimalBux,1,oszczędzanie,3,PanelAriadna,1,Partnerskie,6,PayPal,15,Payza,4,piłka nożna,1,PIT,1,pl.toluna.com,1,płatne ankiety,33,Pod znakiem zapytania,10,podatki,1,podsumowanie,7,podsumowanie-2020,4,poleceni,5,Polskie,31,Polskojęzyczne,30,poradnik,41,Porównywarka,5,Poznaj.to,1,praca,1,Procesory płatności,1,Prodege,3,Produkty finansowe,9,Programy firmy Atentivo Anti-Tau & Ads-Ivo (Admin Netele i Miroka),6,Prolific,1,przewodnik,57,przydatne narzędzia,8,PTC,15,PulsReklamy,2,ranking,7,raport,4,ReaktorOpinii,1,recenzja,25,reklama,5,Reklama w internecie,7,reklamy na stronę,2,review,19,Revolut,1,samouczek,2,Scarlet-Clicks,1,Sejfik,1,Skrill,12,Słowniczek,3,sonda,1,statystyki,4,SwagBucks,1,Swiat-Reklam,2,SWPanel,1,Szuwary,6,Testowane,3,TimeBucks,1,timebucks.com,1,Toluna,1,UEFA Euro 2016,1,Video,1,WordLinx,1,wypełnianie ankiet,19,wyplacalne-strony,2,Wypłata,3,Wywiady,1,YouGov,1,ySense,11,Zagraniczne,6,zakupy,2,zarabianie,98,zarobki,13,zestawienie,7,ZielonyMail,3,Zlotoweczka,1,życzenia,1,życzenia bożenarodzeniowe,1,
  ltr
  item
  m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji: Czy płatne wypełnianie ankiet w Internecie to dobra praca?
  Czy płatne wypełnianie ankiet w Internecie to dobra praca?
  Wypełnianie ankiet — sprawdź, czy to jest dobra praca i ile można zarobić. Szczegółowe i rzetelne informacje — poparte doświadczeniem. Zobacz więcej.
  https://1.bp.blogspot.com/-ldGjcxvyRP8/XyR7NJYqvdI/AAAAAAAAE7U/SE3rHajn_3Atiw5o6JA7p-7FzUtxRF0cwCLcBGAsYHQ/s0/pizap%2B%25287%2529-min.jpg
  https://1.bp.blogspot.com/-ldGjcxvyRP8/XyR7NJYqvdI/AAAAAAAAE7U/SE3rHajn_3Atiw5o6JA7p-7FzUtxRF0cwCLcBGAsYHQ/s72-c/pizap%2B%25287%2529-min.jpg
  m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji
  https://www.m-zarabianie.com/2020/07/wypelnianie-ankiet-dobra-praca.html
  https://www.m-zarabianie.com/
  https://www.m-zarabianie.com/
  https://www.m-zarabianie.com/2020/07/wypelnianie-ankiet-dobra-praca.html
  true
  811550301452940054
  UTF-8
  Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych wpisów POKAŻ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj By Strona główna STRONY POSTY Pokaż wszystkie PRZECZYTAJ TAKŻE PODOBNE POSTY: ETYKIETA ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojej prośby Wróć na stronę główną Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela Pon Wt Śr Czw Piąt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Marz Kw Maj Czer Lip Sier Wrz Paź List Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minutes ago 1 godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Śledzić TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA STEP 1: Udostępnij w sieci społecznościowej STEP 2: Kliknij link w swojej sieci społecznościowej Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Wszystkie kody zostały skopiowane do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści