YouGov - nagrody za wypełnianie ankiet [panel testowany]

YouGov — recenzja, przewodnik, opinie, minusy i plusy


W dzisiejszej recenzji przyjrzę się globalnej firmie ankietowej YouGov, która na całym świecie gromadzi już 8 milionów użytkowników. Od niedawna dostępna jest także polskojęzyczna wersja tego panelu. Czy YouGov jest legalny i wypłacalny? Czy płatne ankiety w panelu YouGov są warte Twojego czasu? Przekonasz się o tym, czytając poniższy przewodnik / recenzję.
YouGov — nagrody za wypełnianie ankiet
Kliknij obrazek powyżej i przejdź na oficjalną stronę panelu YouGov.

Czym YouGov różni się od większości podobnych paneli ankietowych?

YouGov różni się przede wszystkim tym, że za wypełnianie ankiet otrzymasz elektroniczne karty podarunkowe do sklepu Allegro, a nie pieniądze. Tak to wygląda przynajmniej w Polsce, ale nagrody za wypełnianie ankiet różnią się, w zależności od kraju, w którym firma YouGov działa.
YouGov przeprowadza ankiety w Internecie — głównie na temat polityki, spraw publicznych, produktów, marek. 
Według informacji z oficjalniej strony YouGov: „Większość ankiet YouGov jest bardzo krótka i ich wypełnienie powinno zająć od około pięciu do siedmiu minut. Typowa ankieta to w sumie około 20 do 30 dość krótkich pytań. Czasami będą dłuższe ankiety lub ankiety z bardziej złożonymi pytaniami. Najdłuższe ankiety nie powinny trwać dłużej niż 20 minut." Nie sprawdzałem tego z dokładnością co do minuty, ale ankiety w YouGov faktycznie wydają się trochę krótsze niż w innych znanych mi panelach ankietowych.

[post_ads]

Spis treści: w poniższym poście znajdziesz odpowiedzi na pytania:


# 1. Co to jest YouGov i jakie korzyści może Ci przynieść?

Panel YouGov to darmowa strona z ankietami, dzięki której możesz otrzymywać niewielkie nagrody za wypełnianie ankiet w Internecie (online). Za każdą prawidłowo ukończoną ankietę otrzymasz punkty. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości punktów będziesz mógł je wymienić na elektroniczne karty podarunkowe do sklepu Allegro.
 • [col]
  •  2500 punktów (100 zł):
   Karta podarunkowa Allegro, 100 zł.
  •  5000 punktów (250 zł):
   Karta podarunkowa Allegro, 250 zł.
Wróć do góry

# 2. Czy YouGov jest darmowy, legalny, bezpieczny i wypłacalny? 

Strona YouGov jest darmowa, legalna i wypłacalna, ponieważ:

 • Nie wymaga, żadnych wpłat, abonamentów, inwestycji i zakupów.
 • YouGov należy do legalnej firmy, której początki działalności sięgają 2000 roku.
 • Polskie prawo nie zabrania zarabiać czy też zdobywać nagród za wypełnianie ankiet.
 • W Internecie można znaleźć informacje o wypłacalności YouGov. 
 • W każdej chwili możesz też zrezygnować i usunąć konto w YouGov. 
  • Jak usunąć konto? „W celu rezygnacji z członkostwa należy skontaktować się z YouGov. YouGov usunie konto użytkownika i zaprzestanie kontaktu w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia o chęci rezygnacji z programu”.
 • Bezpieczeństwo / poufność danych: Na oficjalnej stronie YouGov można przeczytać: „Twoje odpowiedzi zostaną wykorzystane wyłącznie w tabelach statystycznych, np. „50% społeczeństwa popiera obniżkę podatków” lub „10% więcej kobiet cenionych przez markę X”. Twoje indywidualne odpowiedzi nigdy nie zostaną ujawnione nikomu w sposób, który ujawni Twoją tożsamość. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej Polityce prywatności”.

# 3. Czy zdobywanie nagród w YouGov to dobra metoda dla Ciebie?

TAK: Zdobywanie nagród w YouGov, to dobra opcja:

 • Jeśli szukasz możliwości zdobywania nagród w wolnym czasie.
 • Jeśli jesteś cierpliwy i spędzasz dużo czasu w Internecie.
 • Jeśli na luzie podchodzisz do takich programów np.: traktujesz jako rozrywkę, sposób na zabicie nudy itp.
 • Jeśli zdajesz sobie sprawę z niewielkich możliwości zarobkowych takich stron i nie oczekujesz zarobków jak na etacie.

NIE: Zdobywanie nagród w YouGov będzie złym wyborem:

 • Jeśli pilnie szukasz dobrze płatnej pracy lub biznesu. W takiej sytuacji możesz być rozczarowany niskimi możliwościami zarobkowymi YouGov. Jeśli zaliczasz się do takiej grupy, to lepiej odpuść sobie zarabianie w YouGov i w podobnych panelach ankietowych. Wypełnianie płatnych ankiet w YouGov, to tylko dodatkowa forma niewielkiego zarobku. Na dodatek wymaga sporej cierpliwości — nie jest to sposób na szybki zarobek w Internecie.

# 4. Czym NIE jest panel YouGov?

 • YouGov nie jest programem, dzięki któremu będziesz mógł szybko zdobywać nagrody.
 • YouGov nie jest programem, dzięki któremu staniesz się bogaty.
 • YouGov nie jest programem, dzięki któremu będziesz mógł zrezygnować z normalnej pracy.
 • Zdobywanie nagród w YouGov, to jedynie forma bardzo niewielkiego zarobku — dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać przy okazji korzystania z Internetu.
 • YouGov nie jest programem inwestycyjnym.

# 5. Wypłata, zlecenie wypłaty; jak otrzymać nagrodę?

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości punktów — będziesz mógł je zamienić na nagrody (elektroniczne karty podarunkowe Allegro).

Minimum do wypłaty, metody wypłat, nagrody:

 • Metody wypłat: Punkty możesz wymienić na elektroniczne karty podarunkowe Allegro
 • Jakie jest minimum do wypłaty? 2500 punktów (100 zł).
 • Nominały / wartość kart: Elektroniczne karty podarunkowe Allegro o nominałach 100 zł (2500 punktów) i 250 zł (5000 punktów).
Elektroniczne karty podarunkowe do sklepu Allegro.

Jak możesz wypłacić nagrodę?

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości punktów zaloguj się na swoje konto YouGov i dokonaj wymiany punktów na wybraną nagrodę.

5.1 Jak działa karta podarunkowa Allegro? 

Jak wykorzystać kartę podarunkowa YouGov na stronie Allegro?

Po otrzymaniu karty podarunkowej:
 1. Zrób zakupy na platformie Allegro i wybierz płatność z góry.
 2. Po dokonaniu zakupu wybierz opcję „Masz kod lub kartę podarunkową?”.
 3. Przepisz kod z otrzymanej karty podarunkowej.
 4. Zatwierdź kod, aby obniżyć płatność o wartość karty.
 5. Więcej o kartach Allegro możesz przeczytać tutaj: https://allegro.pl/karty-podarunkowe#ile-przedmiotow-moge-kupic-z-wykorzystaniem-karty-

# 6. Zobacz także podobne wypłacalne strony do YouGov:

 • [col]
  • ● [PanelAriadna] — polski panel ankietowy. Za wypełnianie ankiet otrzymasz nagrody rzeczowe, a nie pieniądze. Nagrody (np. książki, elektronikę, sprzęt AGD / RTV, gadżety motoryzacyjne, ogrodnicze, zabawki i gry dla dzieci, narzędzia, kosmetyki i wiele innych) po złożeniu zamówienia otrzymasz pocztą.
  • [Panel Opinie] — polski panel oferujący zarabianie na ankietach i dobrym programie partnerskim. Wypłaty na konto bankowe, w postaci bonów zakupowych, doładowania  telefonu. Zarobki możesz przekazać także na cele charytatywne.
  • ● [ySense] — bardzo popularny panel ankietowy. Oferuje zarabianie na płatnych ankietach, zadaniach i programie partnerskim. Ankiety dla Polaków dostępne są po polsku. Wypłaty na procesor PayPal.

# 7. Jak zdobywać nagrody na stronie YouGov?

Po dołączeniu do panelu YouGov (tutaj możesz dołączyć <<--) będziesz otrzymywał niewielkie nagrody za wypełnianie ankiet przez Internet.
Informacje o nowych, dostępnych ankietach przychodzą na adres mailowy podany podczas rejestracji. Płatne ankiety dostępne są również bezpośrednio po zalogowaniu się na stronie panelu.

Warto codziennie się logować i sprawdzać dostępność ankiet, ponieważ zaproszenia do ankiet nie zawsze dochodzą na skrzynkę mailową.

Za każdą wypełnioną ankietę otrzymasz punkty. Po zgromadzeniu 2500 punktów (100 zł), będziesz mógł je wymienić na elektroniczne karty podarunkowe Allegro.

Wróć do góry

# 8. Ile zarobisz za wypełnienie pojedynczej ankiety? Jak często przychodzą ankiety?

Wartość ankiet, zarobki:


# 9. Ile czasu zajmie zgromadzenie minimum potrzebnego do wypłaty? 

YouGov to tylko dodatkowa forma niewielkiego zarobku i nie da się tutaj zarabiać szybko.

Szybkość zdobywania nagród u każdego może wyglądać też inaczej. Wiele zależy od Twoich danych profilowych, np. miejsca zamieszkania, zainteresowań, preferencji zakupowych itp.

Jak to wygląda na moim koncie?

Do Panelu YouGov dołączyłem 3 października 2019.  Do dzisiaj (10 grudnia 2019) ukończyłem 16 ankiet. Łącznie zdobyłem 725 punktów, czyli 29 zł, jeśli policzymy według przelicznika 0,04 zł za punkt.

YouGov, zarobki.


Realnie da się zarobić z kilkanaście zł / miesiąc (według mojego doświadczenia). Więc minimum wypłaty (100 zł /2500 punktów) trzeba zbierać jakieś 7 - 8 miesięcy (lub dłużej). Nie da się tego precyzyjnie określić.

Wróć do góry

# 10. Ocena panelu YouGov: zalety, wady i inne uwagi:

Plusy — co mi się podoba?Minusy — co mi się nie podoba?
1. Rejestracja (i udział) w panelu YouGov jest bezpłatna: Darmowy udział to bardzo ważny atut dla osób, które chcą zdobywać nagrody w Internecie bez inwestycji, wpłat czy zakupów.
2. Doświadczenie, stabilność / legalność: Panel  należy do legalnej firmy (YouGov Poland sp. z o.o.). Firma istnieje od 2000 roku. W Polsce od 2012 roku.
3. Wypłacalność: w Internecie można znaleźć bieżące dowody wypłat z tego panelu ankietowego.
4. Płatne ankiety po polsku: Zarówno strona, jak i ankiety dostępne są po polsku.
5. Łatwa metoda: Zarabianie na płatnych ankietach, to jedna z najprostszych metod dorabiania w Internecie. Obsługa panelu, nawigacja nie powinna stwarzać nikomu większych trudności.
6. Krótkie ankiety: Płatne ankiety, które otrzymałem do tej pory, nie były długie i pracochłonne.
7. Bonus za rejestrację: Za rejestrację i wypełnienie pierwszej ankiety profilowej otrzymasz 100 punktów (4 zł / 5 zł).
8. Częsta kwalifikacja: YouGov rzadko wysyła zaproszenia do ankiet, do których się nie kwalifikujesz. Jeśli już otrzymasz zaproszenie do ankiety, to najczęściej będziesz mógł ją ukończyć i otrzymasz nagrodę.
9. Wersja mobilna: YouGov jest dostosowany także do urządzeń mobilnych.

1. Powolne zarabianie: Tak, jak większości paneli badawczych, osiągnięcie minimum
 niezbędnego do wypłaty trwa bardzo długo
(ale jest to jak najbardziej osiągalne).
2. Niski potencjał zarobkowy: Zarabianie / zdobywanie nagród w panelach ankietowych nie zastąpi normalnej pracy czy biznesu. To tylko dodatkowa „praca” (forma niewielkiego zarobku), którą możesz wykonywać przy okazji korzystania z Internetu.
3. Niskie stawki za ankiety: W YouGov ankiety mają wartość 25 punktów (1 zł / 1,5 zł) lub 50 punktów  (2 zł / 2,5 zł) — zależnie od długości ankiety. Więc trzeba wypełnić bardzo dużo ankiet, aby osiągnąć próg wypłaty 100 zł (2500 punktów).
4. Mała / średnia ilość ankiet: Osobiście
otrzymuję około 5 - 9 ankiet w skali miesiąca, ale u każdego użytkownika może to wyglądać trochę inaczej.
5. Brak programu partnerskiego: Możesz zarabiać tylko na wypełnianiu ankiet. YouGov nie udostępnia programu partnerskiego dla Polaków. Tylko w niektórych krajach dostępny jest program polecający.
6. Mało opcji odbioru nagród: Obecnie dostępne są tylko elektroniczne karty podarunkowe Allegro. Chociaż jest to fajna opcja, to przydałyby się także wypłaty na procesor PayPal lub konto bankowe.
7. Wysokie minimum: Wypłatę możesz zlecić dopiero po zgromadzeniu minimum 2500 punktów (czyli 100 zł).

# 11. Czy warto dołączyć? Czy strona nie jest oszustwem? Moje podsumowanie (2019-12-10):

Panel YouGov wywarł na mnie dość pozytywne pierwsze wrażenie. Prosta, czytelna strona panelu, krótkie ankiety, bardzo rzadkie wykluczenia z ankiet. Większość ankiet, jakie otrzymałem, to sondaże na tematy polityczne, społeczne. Przez nieco ponad dwa miesiące uczestnictwa w tym panelu zgromadziłem 725 punktów (jakieś 29 zł) za 16 ankiet i bonus powitalny. Więc na pewno nie jest to sposób na szybkie pieniądze z Internetu i panel nie dorównuje np. rewelacyjnemu panelowi Prolific. Natomiast porównując do innych polskojęzycznych paneli, nie wygląda wcale gorzej. 
Czego mi brakuje w tym panelu? Brakuje mi wypłat na PayPal lub konto bankowe (dostępne są tylko karty podarunkowe Allegro). Brakuje mi też mojej ulubionej opcji zarabiania, czyli programu partnerskiego. Przydałoby się też niższe minimum wypłaty. W niektórych krajach PayPal oraz program polecający jest podobno dostępny, więc to trochę dyskryminowanie nas Polaków.

Panel YouGov jest obecnie na moim blogu w trakcie testowania. Gdy tylko otrzymam
pierwszą nagrodę z tego panelu, to opublikuję potwierdzenie na blogu. W Internecie znalazłem informacje potwierdzające wypłacalność YouGov oraz więcej opinii pozytywnych niż negatywnych Nie jest to jednak sposób na łatwe i szybkie nagrody z Internetu. To tylko dodatkowa forma niewielkiego zarobku, „praca”, którą prawie każdy może wykonywać przy okazji korzystania z Internetu. Pomiędzy zaproszeniami do wypełniania ankiet mogą pojawiać się dłuższe przerwy, więc zdobywanie nagród w YouGov wymaga sporej cierpliwości.


# 12. Krótki film o panelu YouGov:


# 13. Jak się zapisać, zarejestrować?


Kliknij link powyżej, przeniesie Cię on na oficjalną stronę panelu YouGov. Po wejściu na stronę wypełnij formularz rejestracyjny. Na adres e-mail podany podczas rejestracji otrzymasz link aktywacyjny — kliknij go, aby aktywować swoje konto.

Możesz zarejestrować się Facebookiem lub tradycyjnie — poprzez adres e-mail.

Na adres mailowy podany podczas rejestracji będziesz otrzymywał płatne ankiety.

Warto codziennie się jednak logować i sprawdzać dostępność ankiet, ponieważ zaproszenia do ankiet nie zawsze dochodzą na skrzynkę mailową.

Wróć do góry

# 14. Panel  YouGov — dowód wypłaty 2020:


kliknij obrazki, aby je powiększyć:Informacje o wypłatach:
Panel YouGov — w trakcie testów.
Uwaga: Panel YouGov jest obecnie
na moim blogu w trakcie testowania.
Gdy tylko otrzymam
pierwszą nagrodę z tego panelu,
to opublikuję potwierdzenie na blogu.

Autor wpisu: m-Zarabianie.
Źródło informacji: (statystyki, warunki uczestnictwa, opinie itp.): Oficjalna strona Panelu YouGov / własne doświadczenie, opinie innych użytkowników.
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2020-08-31.
Kopiowanie treści bloga zabronione.

Zobacz także:

[Przeczytaj jak zarabiać na płatnych ankietach w ySense <<--]

KOMENTARZEZasady komentowania: Bardzo proszę nie spamować linkami w komentarzach. Komentarze będące typową reklamą: zawierajcie linki, frazy kluczowe zamiast podpisu (pisane pod SEO) itp. nie będą publikowane. Przeczytaj więcej


REKLAMA
REKLAMA

Otrzymuj informacje o najnowszych postach na adres E-mail

Twoja zgoda: Zapisując się do subskrypcji bloga, zgadzasz się na gromadzenie i przechowywanie Twojego adresu e-mail. Przeczytaj więcej

Polecany program:

ySense (płatne ankiety, zadania) — płaci pieniądze od 2007 roku na procesory: PayPal, Skrill, Payoneer, karty podarunkowe Amazon. Przeczytaj więcej:

ySense - zarabianie przez internet, płatne ankiety

Nazwa

2018,1,20dollars2surf,1,3ziko,1,Adnox,8,Ads-Ivo,1,AdSense,3,Afiliacja,9,akademickie,2,Angielskojęzyczne,8,ankieta,2,Ankiety,32,AnsWeo,1,aplikacje,2,Archiwalne,16,Arial-Media,8,Artykuly-goscinne,2,Badanie-opinii,1,Banki,8,Bez-polecania,3,bezpieczeństwo,2,BiznesMails,1,blog,95,Blogger,4,blogowanie,4,blogspot,4,Bo-Panel.pl,1,bony-zakupowe,7,cash back,4,CashBackRabat,1,CashnHits,2,Cel-charytatywny,3,CentrumReklamy,3,Click.Mail,1,ClixAddon,1,Clixsense,11,cytaty,2,cytaty motywacyjne,2,cytaty o optymizmie,1,cytaty o zarabianiu,1,Dla-promotorów,10,Dobre,19,Doładowanie-telefonu,11,DonkeyMails,2,eKasa,2,eKonto,1,eKonto m,1,EldiBux,1,Epanel,1,favicon,1,favikona,1,Filmy,1,Forsapl,1,Gify,1,GlobalTestMarket,1,głosowanie,1,Google,5,Google AdSense,2,GPTplanet,1,GPTR,12,GreenPanthera,1,i-say,1,ikonki,2,ImasOnline,1,ImperiumReklamy,3,internet,2,kalkulator oszczędności,1,kalkulatory,1,KlubKantar,2,komputery,1,Konta bankowe,7,konta młodzieżowe,2,konta osobiste,1,konta oszczędnościowe,1,konta walutowe,1,LifePointsPanel,1,lista,2,lokaty,1,LuckyMails,1,Mailowe,13,MarketAgent,1,Marketing,8,Markonix,1,MateBux,1,mBank,3,Metody,9,Moje ulubione,11,Motywacja,5,MyCashBar,1,MyLead,1,na-konto,20,Nagrody,5,Najlepsze,5,Neobux,5,Netele,5,News,24,Nie polecam - SCAM,24,No-Minimum,1,Ojooo,1,Opinie.pl,2,OptimalBux,1,oszczędzanie,3,PanelAriadna,1,Partnerskie,6,PayPal,15,Payza,4,piłka nożna,1,PIT,1,pl.toluna.com,1,płatne ankiety,29,Pod znakiem zapytania,11,podatki,1,podsumowanie,1,poleceni,5,Polskie,28,Polskojęzyczne,28,poradnik,38,Porównywarka,5,Poznaj.to,1,praca,1,Procesory płatności,1,Prodege,3,Produkty finansowe,9,Programy firmy Atentivo Anti-Tau & Ads-Ivo (Admin Netele i Miroka),6,Prolific,1,przewodnik,55,przydatne narzędzia,8,PTC,13,PulsReklamy,2,ranking,7,ReaktorOpinii,1,recenzja,24,reklama,5,Reklama w internecie,7,reklamy na stronę,2,review,18,samouczek,1,Scarlet-Clicks,1,Sejfik,1,Skrill,12,Słowniczek,3,sonda,1,SwagBucks,1,Swiat-Reklam,2,SWPanel,1,Szuwary,2,Testowane,3,TimeBucks,1,timebucks.com,1,Toluna,1,UEFA Euro 2016,1,Video,1,WordLinx,1,wypełnianie ankiet,18,Wypłata,3,Wywiady,1,YouGov,1,ySense,11,Zagraniczne,6,zakupy,2,zarabianie,93,zarobki,13,zestawienie,7,ZielonyMail,3,Zlotoweczka,1,życzenia,1,życzenia bożenarodzeniowe,1,
ltr
item
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji: YouGov - nagrody za wypełnianie ankiet [panel testowany]
YouGov - nagrody za wypełnianie ankiet [panel testowany]
YouGov — nagrody za wypełnianie ankiet (płatne ankiety). Opis panelu, recenzja, przewodnik, opinie, minusy i plusy.
https://1.bp.blogspot.com/-1DpVBHv4tWQ/XeBFu9jKjZI/AAAAAAAAWPA/IahbLhRPKjEclh7FfnWFpp9kUT-Jppq5QCLcBGAsYHQ/s400/ImageResizerGUI%2B28.11.2019%2B210602.bmp.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1DpVBHv4tWQ/XeBFu9jKjZI/AAAAAAAAWPA/IahbLhRPKjEclh7FfnWFpp9kUT-Jppq5QCLcBGAsYHQ/s72-c/ImageResizerGUI%2B28.11.2019%2B210602.bmp.jpg
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji
https://www.m-zarabianie.com/2019/12/yougov-nagrody-ankiety.html
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/2019/12/yougov-nagrody-ankiety.html
true
811550301452940054
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych wpisów POKAŻ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj By Strona główna STRONY POSTY Pokaż wszystkie PRZECZYTAJ TAKŻE PODOBNE POSTY: ETYKIETA ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojej prośby Wróć na stronę główną Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minutes ago 1 godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Śledzić TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA STEP 1: Udostępnij w sieci społecznościowej STEP 2: Kliknij link w swojej sieci społecznościowej Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Wszystkie kody zostały skopiowane do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści