Wypłacalny od 2007 roku? - Coś takiego powinno być karalne

Ten post będzie trochę inny niż wszystkie. Będzie to moja odpowiedź na dość emocjonalny komentarz anonimowego użytkownika. Komentarz pojawił się wczoraj pod opisem programu zarobkowego ClixSesne.  Właściwie komentarz nie powinien zostać opublikowany na blogu, ponieważ moim zdaniem obraża miliony użytkowników korzystających na całym świecie z programów PTC (Anonim nazywa ich Sebami, ludźmi bez ambicji, a programy określa jako nielegalne — co jest nieprawdą). Mimo wszystko postanowiłem odpisać, ponieważ lubię czasami zmierzyć się z poglądami diametralnie różniącymi się od moich. Jestem też wdzięczny za motywację do napisania poniższego posta.

ClixSense — płaci od 2007 roku.


Użytkownik Anonimowy napisał:  

"Coś takiego powinno być karalne. Szczerze? Oszukujecie przedsiębiorców- a są to nie tylko duże korporacje, ale także właściciele małych, lokalnych biznesów, którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców. Nie docierają do niej, bo cała masa fałszywych kont, założonych tylko w celu klikania w reklamy, albo tzw typowych Sebów; w stylu; szlachta nie pracuje; klika w ich reklamy myśląc że siedząc wygodnie na kanapie i nic nie robiąc, dorobi się fortuny. Łatwo, tanio i przyjemnie, a że nielegalnie i totalnie bez żadnych ambicji? To już tych państwa nie interesuje. Zero szacunku dla ludzi zarabiających w taki sposób."

Moja odpowiedź: 
Rozumiem, że masz pretensję do właścicieli programów PTC. Nie podoba Ci się między innymi to, że biorą oni od reklamodawców „ciężkie pieniądze”. Natomiast reklamy (za które reklamodawcy zapłacili) wyświetlane są ludziom, którzy nie oglądają tych reklam bezpłatnie, z dobrej, nieprzymuszonej woli. Nie podoba Ci się, że użytkownicy programów PTC oglądają te reklamy tylko i wyłącznie dla jakiejś korzyści, na przykład materialnej? Jest też z Twojej strony kilka innych zarzutów i pretensji, o których napiszę niżej.

Tylko czy te pretensje są uzasadnione?

Użytkownik Anonimowy napisał: "[...] Oszukujecie przedsiębiorców- a są to nie tylko duże korporacje, ale także właściciele małych, lokalnych biznesów, którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców."

Moja odpowiedź:

Duże korporacje oraz właściciele małych, lokalnych biznesów nie reklamują się na stronach PTC!

W serwisach typu PTC bardzo rzadko reklamują się duże korporacje. Oni mają dobrych specjalistów od marketingu, od reklamy. Naprawdę wierzysz, że ich specjaliści wykupują reklamy w tanich serwisach PTC? Jeśli czasami widać w serwisach PTC jakąś reklamę znanej, dużej marki, to są to najczęściej prywatne linki, pochodzące z serwisów afiliacyjnych, z programów partnerskich (ktoś sobie wrzucił do serwisu link, licząc na prowizje z programów partnerskich, w których uczestniczy).

W serwisach PTC niezbyt często spotyka się również reklamy małych, lokalnych przedsiębiorców. Bo jaką korzyść dla lokalnego piekarza czy dla lokalnego warsztatu samochodowego miałaby mieć reklama w ogólnopolskim, czy ogólnoświatowym programie PTC?
[post_ads]
Interesuję się programami PTC od wielu lat i bardzo rzadko trafiam na reklamy pochodzące od dużych korporacji oraz od małych, lokalnych przedsiębiorców. Przedsiębiorcy mali i więksi są raczej świadomi, i wiedzą co robić, gdzie się reklamować, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej.

Serwisy PTC skupiają ludzi szukających dodatkowego zarobku przez Internet. W takich serwisach reklamują się głównie osoby, którym taki target odbiorców odpowiada: czyli najczęściej w serwisach PTC można zobaczyć reklamy innych serwisów PTC, i innych programów zarobkowych – bo takie reklamy są w miarę skuteczne w serwisach PTC.

Koszt reklam w serwisach PTC

Użytkownik Anonimowy napisał:  [...] którzy płacą ciężko zarobione pieniądze aby dotrzeć w sieci do swojej grupy odbiorców. 


Moja odpowiedź: Koszt zakupu reklam w serwisach PTC jest kilkakrotnie mniejszy niż w popularnych serwisach reklamowych, a logiczne jest, że jak coś jest bardzo, bardzo tanie, to zwykle i jakość produktu może być gorsza. Myślisz, że reklamodawcy nieświadomie kupują tanie reklamy w takich serwisach? Ja uważam inaczej. Kupują świadomie.


Pieniądze za klikanie reklam

Użytkownik Anonimowy napisał: Nie docierają do niej, bo cała masa fałszywych kont, założonych tylko w celu klikania w reklamy

Moja odpowiedź: Serwisy PTC nie ukrywają przed reklamodawcami, że płacą użytkownikom za oglądanie reklam, za klikanie w reklamy. Raczej większość serwisów jasno informuje, że łączą reklamodawców z osobami pobierającymi wynagrodzenie za oglądanie reklam.

Poza tym ClixSense to nie tylko PTC i oglądanie reklam. Program pośredniczy również pomiędzy serwisami badawczymi. Korzystają one z tego, że ClixSense skupia miliony użytkowników, respondentów na całym świecie i zlecają przeprowadzanie ankiet (za które użytkownicy są wynagradzani). Jak widać, te firmy badawcze są zadowolone z usług, ponieważ współpracują z ClixSense od wielu lat i płacą za zlecanie ankiet grube pieniądze.

Jak widać, te filmy badawcze są zadowolone z usług, ponieważ współpracują z ClixSense od wielu lat i płacą za zlecanie ankiet grube pieniądze.

Masz pretensje, że użytkownicy są wynagradzani za klikanie w reklamy, że otrzymują korzyści za oglądanie reklam?

Więc spojrzyj przez chwile na duże, popularne serwisy informacyjne typu Onet, WP. Co robią te serwisy? Puszczają użytkownikom bloki reklam przed różnymi filmikami, ciekawostkami. Są to często bloki kilku reklam po 30 czy nawet 60 sekund. Użytkownik, żeby zobaczyć na Onecie film, to najpierw jest zmuszany do obejrzenia kilku długich reklam. Jak myślisz, w jakim celu użytkownik na Onecie ogląda taki blok reklam? Użytkownik zmusza się do oglądania reklam, żeby po długim bloku reklamowych zobaczyć często krótki film, ciekawostkę. Czyli ogląda te nudne reklamy dla korzyści (tak samo, jak użytkownik programów PTC, który również ogląda reklamy dla korzyści).

Zajrzyjmy do telewizji. Myślisz, że ludzie dla przyjemności oglądają blok reklam przed meczem, przed ich ulubionym filmem? Nie, oglądają te reklamy, ponieważ wiedzą, że po obejrzeniu reklam otrzymają korzyść w postaci ich ulubionego serialu, meczu czy filmu. W TV mają jeszcze jakiś wybór, w czasie emisji reklam mogą sobie przełączyć na inny kanał i najczęściej tak robią. Na Onecie (o ile dobrze pamiętam) nie mogą — jeśli nie obejrzą bloku reklam, to nie zobaczą filmu.

Więc jak widzisz zarówno w programach PTC, jak i w zwykłych serwisach informacyjnych typu Onet, WP, czy nawet w telewizji ludzie nie oglądają reklam dla przyjemności, tylko dla korzyści.
W programach PTC typu ClixSense otrzymują korzyść w postaci centów za obejrzenie reklamy.
W serwisach typu Onet — otrzymają korzyść w postaci filmu, ciekawostki, artykułu. Nigdzie ludzie nie oglądają reklam dla przyjemności, robią to dla korzyści, i zwykle serwisy informacyjne również, coraz częściej wymuszają oglądanie reklam.

Skoro serwisy PTC ze swoim wymuszaniem oglądania reklam (i wynagradzaniem za oglądanie reklam) są takie złe i tak mało wydajne, to dlaczego wiele szanowanych serwisów zaczyna stosować podobną procedurę oglądania reklam? Przypomnę przykład Onetu, gdzie, jeśli chcesz obejrzeć film, to najpierw musisz obejrzeć blok reklamowy składający się z kilku 30-sekundowych reklam. Podobne reklamy pojawiają się na YouTube? Prawda?

Oglądanie reklam w ClixSense

Fałszywe konta, multikonta, multiclickery? Czeka Cię prędzej czy później ban!

Zarzucasz serwisom PTC, że posiadają wiele fałszywych kont, multikont i w ten sposób działają na niekorzyść reklamodawców. Z pewnością to jest jakiś problem i nie da się tak łatwo wyplenić nieuczciwych użytkowników, którzy działają na szkodę reklamodawców — używając różnych autoklikerów, zakładając multikonta itp. Serwisy PTC jednak jasno informują w swoich regulaminach, że nie tolerują takich działań, i jak najbardziej banują nieuczciwych userów.

Oczywiście problem istnieje, ale najbardziej dotyczy on serwisów, krótkoterminowych. Serwisy ze ścisłej czołówki PTC (które istnieją na rynku wiele lat) dbają o jakość swoich usług i regularnie banują nieuczciwych użytkowników. Przekonało się o tym wielu userów, którzy próbowali mieć po kilka kont w ClixSense, w NeoBux, przekonali się o tym również użytkownicy stosujący tam autokilkery.

Grzmisz, że w serwisach PTC są multikonta itp. A czy serwisy typu Onet, WP nie borykają się z problem multikont zakładanych na fałszywe dane? (w wielu miejscach można znaleźć oferty sprzedaży kont w hurtowych ilościach). Czy właściciele wszystkich serwisów informacyjnych, rozrywkowych są zawsze uczciwi wobec reklamodawców? Czy liczba kont odpowiada tam liczbie userów?

A co z reklamami w TV, gdzie telewidzowie podczas emisji reklam przełączają program? W czym to jest bardziej uczciwe od programu PTC? A co z osobami, które na masową skalę używają (w szanowanych serwisach informacyjnych i rozrywkowych) systemy blokujące reklamy, typu: Adblock Plus itp. ? Więc  jak widać na powyższych przykładach, problem nieuczciwych użytkowników jest znacznie bardziej złożony i dotyczy praktycznie wszystkich serwisów, nie tylko PTC. To czy reklama okaże się skuteczna, zależy też w dużej mierze od reklamodawcy, jak bardzo potrafi swoją reklamą przyciągnąć, zainteresować użytkownika.

Powtórzę się, masz pretensję, że ludzie zakładają konta w serwisach PTC, żeby otrzymać wynagrodzenie za oglądanie reklam? A jak myślisz? W jakim celu ludzie zakładają konta na portalach informacyjnych, rozrywkowych? Zakładają tam konta, żeby oglądać Twoje reklamy? Nie, zakładają konta, żeby czerpać z tych serwisów korzyści (informacje, rozrywkę itp.).

Zarówno użytkownicy programów PTC, jak i użytkownicy dużych serwisów informacyjnych nie wchodzą tam dla reklam  oni tam wchodzą tylko i wyłącznie dla korzyści.  Dlaczego w takim razie uzurpujesz sobie prawo, aby tych korzyści pozbawić tylko użytkowników PTC? :)

Reklama w serwisach PTC jest o tyle lepsza dla użytkownika i mniej uciążliwa, że zwykle jest krótsza i trwa 5, 15 czy 30 sekund (zależnie od jej wartości). Na portalach informacyjnych czy nawet na YouTube ludzie muszą oglądać czasami bloki reklam znacznie dłuższe – i to wszytko dla niewielkich korzyści w postaci filmiku.

Ambicja?

I uważasz, że tam ludzie się szanują, mają ambicję, a w programach PTC tych ambicji i szacunku do siebie już nie posiadają? Grubo się mylisz. Korzystanie z programów zarobkowych nie odbiera im szacunku czy ambicji. Z takich programów korzystają miliony ludzi na całym świecie (w samym ClixSense są miliony zarejestrowanych użytkowników). Jest tam cały przekrój społeczeństwa: uczniowie, studenci, emeryci, ludzie ze średnim i wyższym wykształceniem. Ambicji nie posiadają ludzie, którzy całe dnie spędzają bezproduktywnie, a nie Ci, którzy próbują coś robić, np. szukać ciekawych programów zarobkowych.

Czy się stoi, czy się leży 10 dolarów się należy?

Użytkownik Anonimowy napisał: [...] albo tzw. typowych Sebów; w stylu; szlachta nie pracuje; klika w ich reklamy myśląc że siedząc wygodnie na kanapie i nic nie robiąc, dorobi się fortuny. Łatwo, tanio i przyjemnie,


Moja odpowiedź: Mylisz się i chyba sam reprezentujesz mentalność Sebixa, skoro uważasz, że zarabianie w programach PTC, w programach partnerskich, należy do łatwych, miłych i przyjemnych — jest wręcz przeciwnie. Dlaczego tak niewielu ludzi faktycznie zarabia w programach partnerskich,  w programach oferujących prowizyjny systemie wynagrodzeń? Dlatego, że zarabianie tutaj wymaga jednak systematyczności, kreatywności, pracowitości. Dlatego istnieje mniejsza grupa ludzi, którzy faktycznie na tym zarabiają, oraz większa grupa, która leży na kanapie, i ma pretensje do całego świata, że nie zarabia. To właśnie Ci leniwi kanapowcy rozsiewają plotki, że w programach typu ClixSense nie da się zarobić wcale. Da się — ale wymaga to pracowitości tak jak w każdej innej dziedzinie.

Ludzie, którym wydaje się, że można zarabiać na polecaniu, leżąc na tapczanie — bardzo szybko się rozczarowują i dołączają do grupy "Sebiksów", którym pozostaje wylewanie żalów i goryczy w internecie (bo ktoś potrafi zarabiać przy okazji korzystania z internetu, a oni nie potrafią). Bo wydawało im się, że przystąpią do ClixSense — i zarobek sam spadnie im z nieba. Osoby, którym wydaje się, że zarobią pieniądze, leżąc na tapczanie, pozostaje tylko wylewanie żalów w internecie.
ClixSense — płaci od 2007 roku.
Kliknij baner powyżej i przeczytaj więcej o zarabianiu w ClixSense.


Szacunek? 

Ja z kolei jak najbardziej szanuję ludzi, którzy przy okazji korzystania z internetu potrafią dodatkowo zarabiać, potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym. Należy im się o wiele większy szacunek, niż ludziom, którzy cały swój wolny czas wykorzystują nieproduktywnie: np. cały dzień trollują pod artykułami w serwisach informacyjnych typu WP, Onet, marnują czas na czatach, forach, na bezproduktywnym graniu w gry, czy hejtowaniu ludzi, bo Ci potrafią zarobić kilka złotych przy okazji korzystania z Internetu, a oni nie.

Legalność?

Twierdzisz, że takie programy jak ClixSense są nielegalne, że oszukują? Bzdura. Gdyby były nielegalne, gdyby oszukiwały, to tak długo nie funkcjonowałyby na amerykańskich rynku. A taki Clixsense funkcjonuje, chociażby od 2007 roku, czyli już 10 lat. Myślisz, że władze amerykańskie pozwoliłyby tyle lat działać nielegalnemu serwisowi?

Myślisz, że gdyby ClixSense dopuszczał się nietycznych metod, oszukiwał swoich reklamodawców, to w ciągu tych wielu lat jakiś reklamodawca w USA nie pozwałby tego serwisu? W USA, gdzie klient ma bardzo wiele możliwości dochodzenia swoich praw, gdzie bardzo rozwinięta jest ochrona klienta? Jeśli tak uważasz, to grubo się mylisz. ClixSene tam funkcjonuje, bo przez te lata działał jak najbardziej uczciwie, i niech tak będzie, jak najdłużej. Nie wiem skąd w Tobie tyle żalu i goryczy i również braku szacunku, do drugiego człowieka (wyzywanie od "Sebiksów", zarzucanie braku ambicji itp.).

Konkurencja?

A może jesteś z jakiejś konkurencyjnej, "prawdziwej" sieci reklamowej i martwisz się, że programy typu ClixSense odbierają Wam klientów? Jeśli tak, to chyba powinienem Cię przytulić i uspokoić! Więc uspokajam: Programy PTC nie stanowią większej konkurencji dla dużych sieci reklamowych, ponieważ gromadzą głównie reklamodawców reklamujących podobne programy zarobkowe. Nie ma tam korporacji i małych biznesów lokalnych. Programy PTC nie odbiorą Wam takich klientów (przynajmniej na chwilę obecną). Przytulam! :)


Autor wpisu: Owl, blog www.m-zarabianie.com
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2017-03-10

KOMENTARZEZasady komentowania: Bardzo proszę nie spamować linkami w komentarzach. Komentarze będące typową reklamą: zawierajcie linki, frazy kluczowe zamiast podpisu (pisane pod SEO) itp. nie będą publikowane.

Przeczytaj więcejBLOGGER: 5
 1. ja od paru lat działam w programach PTC bez poleconych i musze wiele miesiecy wyklikac reklamy ankiet zrobic by zarobic porzadny pieniazek ale jaka potem jest satysfakcja ze sie zarobio 10$ dzieki codziennemu klikaniu, sprawdzaniu czy sa płatne videa, ankiety, wypełnianiu ankiet itp.Działam w PTC sam ale dzieki systematycznosci codziennej osiagam sukcesy które mnie satysfakcjonują nie raz kliakm płó roku codziennie w reklamy ale po tym czasie sie nie zniechecam wypłacam i biore sie znów do roboty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Programy PTC, GPTR są właśnie dla ludzi cierpliwych i systematycznych (takich jak Ty) :)
   Jeśli ktoś szuka szybkiego i łatwego zarobku, to powinien odpuścić sobie zarabianie na tego typu stronach.
   Polecam też korzystać z programów partnerskich, które oferują takie programy. Korzystnie z nich to nic złego (oczywiście jeśli podczas polecania programu uczciwie informuje się o warunkach, zasadach, wadach i zaletach programu).

   Usuń
 2. Programy PTC są na pewno warte uwagi, nie są najlepsze jednak warto je przetestować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komentarz tego pożal się boże anonima jest taki glupi,że aż dziw,że chciało Ci się tak wyczerpująco odpowiadać na niego...anonim piszący go chyba ani raz nie połączył się z serwerem podczas pisania(mowa o mózgu-gdyby nie załapał)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupi, nie głupi — ale każdy może mieć trochę inną wizję otaczającej go rzeczywistości ;)

   Być może masz racje, że niepotrzebnie odpowiedziałem na taki komentarz, ale z drugiej strony takie komentarze można czasami znaleźć w Internecie.

   Myślę, że wynikają one z powierzchownej znajomości tematu oraz z plotek i legend powtarzanych w Internecie. Więc może od czasu do czasu warto na taki komentarz odpowiedzieć, sprostować nieprawdę, bo wiadomo "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą." (Josef Goebbels) :)

   Usuń

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Otrzymuj informacje o najnowszych postach na adres E-mail

Twoja zgoda: Zapisując się do subskrypcji bloga, zgadzasz się na gromadzenie i przechowywanie Twojego adresu e-mail. Przeczytaj więcej

Polecany program:

Panel Opinie (płatne ankiety) — płaci pieniądze od 2007 roku na: Konto bankowe, karty podarunkowe, doładowanie telefonu. Przeczytaj więcej:

Panel Opinie.pl - zarabianie przez internet, płatne ankiety

Szukaj na blogu m-Zarabianie:


Nazwa

2018,1,20dollars2surf,1,3ziko,1,Adnox,8,Ads-Ivo,1,AdSense,3,Afiliacja,9,akademickie,2,Angielskojęzyczne,8,ankieta,2,Ankiety,37,AnsWeo,1,aplikacje,4,Archiwalne,16,Arial-Media,8,Artykuly-goscinne,2,AttaPoll,1,backup,1,Badanie-opinii,1,Banki,8,Bez-polecania,6,bezinwestycyjne,3,bezpieczeństwo,2,BiznesMails,1,blog,104,Blogger,7,blogowanie,7,blogspot,7,Bo-Panel.pl,1,bony-zakupowe,7,cash back,6,CashBackRabat,1,CashnHits,2,Cel-charytatywny,3,CentrumReklamy,3,Click.Mail,1,ClixAddon,1,Clixsense,11,cytaty,2,cytaty motywacyjne,2,cytaty o optymizmie,1,cytaty o zarabianiu,1,Dla-promotorów,11,Dobre,28,Doładowanie-telefonu,11,DonkeyMails,2,eKasa,2,eKonto,1,eKonto m,1,EldiBux,1,Epanel,1,favicon,1,favikona,1,Filmy,1,Forsapl,1,Gify,1,GlobalTestMarket,1,głosowanie,1,Google,7,Google AdSense,2,Google-Analytics,2,GPTplanet,1,GPTR,12,GreenPanthera,1,i-say,1,ikonki,2,ImasOnline,1,ImperiumReklamy,3,internet,2,kalkulator oszczędności,1,kalkulatory,1,KlubKantar,2,komputery,1,Konta bankowe,7,konta młodzieżowe,2,konta osobiste,1,konta oszczędnościowe,1,konta walutowe,1,kopia-zapasowa,1,LifePointsPanel,1,lista,4,lokaty,1,LuckyMails,1,Mailowe,15,MarketAgent,1,Marketing,8,Markonix,1,MateBux,1,mBank,3,Metody,12,Moje ulubione,12,Motywacja,5,MyCashBar,1,MyLead,1,na-konto,21,Nagrody,5,Najlepsze,3,najwięcej-ankiet,1,Neobux,5,Netele,5,News,24,Nie polecam - SCAM,23,No-Minimum,1,Norstat,1,NorstatPanel,1,Ojooo,1,Opinie.pl,2,OptimalBux,1,oszczędzanie,3,PanelAriadna,1,Partnerskie,6,PayPal,15,Payza,4,piłka nożna,1,PIT,1,pl.toluna.com,1,płatne ankiety,34,Pod znakiem zapytania,10,podatki,1,podsumowanie,8,podsumowanie-2020,5,poleceni,5,Polskie,31,Polskojęzyczne,30,poradnik,41,Porównywarka,5,Poznaj.to,1,praca,1,Procesory płatności,1,Prodege,3,Produkty finansowe,9,Programy firmy Atentivo Anti-Tau & Ads-Ivo (Admin Netele i Miroka),6,Prolific,1,przewodnik,57,przydatne narzędzia,8,PTC,15,PulsReklamy,2,ranking,7,raport,5,ReaktorOpinii,1,recenzja,25,reklama,5,Reklama w internecie,6,reklamy na stronę,2,review,19,Revolut,1,samouczek,2,Scarlet-Clicks,1,Sejfik,1,Skrill,12,Słowniczek,3,sonda,1,statystyki,5,SwagBucks,1,Swiat-Reklam,2,SWPanel,1,Szuwary,7,Testowane,2,TimeBucks,1,timebucks.com,1,Toluna,1,UEFA Euro 2016,1,Video,1,WordLinx,1,wypełnianie ankiet,19,wyplacalne-strony,3,Wypłata,3,Wywiady,1,YouGov,1,ySense,11,Zagraniczne,6,zakupy,2,zarabianie,99,zarobki,13,zestawienie,7,ZielonyMail,3,Zlotoweczka,1,życzenia,1,życzenia bożenarodzeniowe,1,
ltr
item
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji: Wypłacalny od 2007 roku? - Coś takiego powinno być karalne
Wypłacalny od 2007 roku? - Coś takiego powinno być karalne
Zarabianie na wypełnianiu reklam i ankiet - wypłacalne programy typu ClixSense
https://3.bp.blogspot.com/-Ypi1aQtA1LE/V91W5hPZStI/AAAAAAAAU9E/dmNALS9QOt47kIPlsTMEee1R7JR9j__ZQCLcB/s400/clixsense_gpt2016d300x250.png
https://3.bp.blogspot.com/-Ypi1aQtA1LE/V91W5hPZStI/AAAAAAAAU9E/dmNALS9QOt47kIPlsTMEee1R7JR9j__ZQCLcB/s72-c/clixsense_gpt2016d300x250.png
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji
https://www.m-zarabianie.com/2016/09/wypacalny-od-2007-roku-cos-takiego.html
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/2016/09/wypacalny-od-2007-roku-cos-takiego.html
true
811550301452940054
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych wpisów POKAŻ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj By Strona główna STRONY POSTY Pokaż wszystkie PRZECZYTAJ TAKŻE PODOBNE POSTY: ETYKIETA ARCHIWUM SZUKAJ NA BLOGU WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojej prośby Wróć na stronę główną Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela Pon Wt Śr Czw Piąt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Marz Kw Maj Czer Lip Sier Wrz Paź List Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minutes ago 1 godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Śledzić TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA STEP 1: Udostępnij w sieci społecznościowej STEP 2: Kliknij link w swojej sieci społecznościowej Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Wszystkie kody zostały skopiowane do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści