12 wskazówek, dzięki którym i Ty możesz zdobywać poleconych

Ten post początkowo pojawił się na moim blogu w czerwcu 2014 roku. Natomiast w sierpniu 2018 postanowiłem go zaktualizować i znacznie poszerzyć — o kolejne, świeże wiadomości i metody zdobywania poleconych 2018.

1. Jak zdobywać poleconych — wstęp


Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać szybciej przez internet (w panelach ankietowych, programach PTC, programach partnerskich), jak promować swojego bloga, biznesy internetowe itp., to powinieneś zapoznać się również z poniższym postem. Opisuję w nim skuteczne, legalne i uczciwe metody, dzięki którym w prawie każdym programie (w którym uczestniczę) mam od kilkudziesięciu do kilkuset poleconych.

Jak zdobywać poleconych - 12 wskazówek.


Dla kogo poniższy post może być przydatny?

Myślę, że poniższy post może przydać się głównie osobom początkującym, ale nie tylko. Na zebranie informacji (jak zdobywać poleconych) i napisanie tego posta poświeciłem sporo czasu i serca. Dzielę się w nim, zdradzam, objawiam, demaskuję, podaję jak na tacy — między innymi swoje najskuteczniejsze metody pozyskiwania poleconych. Opisuję również kilka darmowych aplikacji, dzięki którym tworzę banery reklamowe — wspomagające promowanie bloga, programów zarobkowych i pozyskiwanie poleconych. Zdradzam także miejsca, gdzie kupuję od czasu do czasu nieprzyzwoicie tanie reklamy... Dzięki tym metodom (głównie dzięki jednej metodzie opisanej w tym blogowym poście) mam od kilkudziesięciu do kilkuset poleconych w każdym programie. Ty też możesz tyle mieć lub więcej.
W każdym programie, w którym uczestniczę mam od kilkudziesięciu do kilkuset poleconychTy też możesz tylu mieć lub więcej...

W tekście poniżej opisałem kilka pomysłów, dzięki którym i Ty możesz pozyskiwać poleconych za darmo + dodatkowo kilka płatnych pomysłów. Nie są to jakieś pomysły wyssane z palca, tylko realne i skuteczne metody pozyskiwania poleconych (z większości sam korzystam). Mam jakieś doświadczenie w zdobywaniu poleconych, ponieważ w większości programów zarobkowych posiadam ich wielu. Na dodatek są to poleceni pozyskani legalnie i etycznie — ponieważ w swoich postach staram się pisać prawdę na temat programów i nie koloryzować. Na przykład w czasach świetności ySense — miałem w tym programie zaproszonych ponad 1000 poleconych (gdy był tam jeszcze dostępny PayPal), więc być może i Ty skorzystasz z moich ulubionych i skutecznych metod — zapraszam do zapoznania się z postem.
[post_ads]

Co to są poleceni?

Poleceni to użytkownicy, którzy zapisali się do programu z Twojego unikalnego linku polecającego. Zyskujesz pewien procent z ich zarobków, przy czym poleceni nic na tym nie tracą i również zarabiają po dołączeniu do programu. Co to są poleceni, co to jest link polecający (link referencyjny), wspominałem także tutaj <<--

Czy warto zdobywać poleconych?

Jak najbardziej tak — żeby zarabiać szybciej w panelach ankietowych, w programach PTC i podobnych programach (w których działasz) — warto pozyskiwać poleconych (czyli zapraszać do programu nowych użytkowników). Tak naprawdę prawdziwe i szybkie zarabianie w takich programach nie polega wcale na samotnym wypełnianiu ankiet, klikaniu reklam itp., tylko na systematycznym i cierpliwym pozyskiwaniu poleconych, na aktywnym korzystaniu z programów partnerskich, które udostępniają programy zarobkowe. Gdy już zaczniesz zdobywać poleconych — będziesz mógł zarabiać trochę szybciej, łatwiej i więcej... 
Czy warto zdobywać poleconych?


Jak nie zdobywać poleconych

Uwaga: Zarabianie na polecaniu nie polega na nachalnym nagabywaniu rodziny,  przyjaciół i nieprzyjaciół... 

Wielu osobom zarabianie na polecaniu kojarzy się najczęściej z nachalnym nagabywaniem znajomych, rodziny czy spamowaniem. Obawiają się, że rodzina i znajomi — znudzeni i podirytowani kolejnym już błaganiem o zapis do jakiegoś cudownego (tak jak zawsze) programu mogą ich w końcu wydziedziczyć, zażądać rozwodu, oddać pierścionek zaręczynowy, wyeksmitować lub odesłać do domu wariatów (całkiem słusznie), a przecież skuteczne polecanie nie polega wcale na nagabywaniu rodziny i znajomych  — zapomnij o tym...

Więc o co chodzi? Chodzi o to, aby dotrzeć do jak największej grupy osób, ale tylko i wyłącznie interesujących się zarabianiem przez internet (np. zarabianiem bez inwestycji), szukających ciekawych i wypłacalnych programów zarobkowych. A jeszcze lepiej jest sprawić, aby chociaż część z tych tysięcy, milionów ludzi, którzy codziennie w wyszukiwarce Google szukają wypłacalnych programów zarobkowych — sama trafiała do Ciebie poprzez internetowe wyszukiwarki  — wtedy sukces (większy i mniejszy) prawie gwarantowany.

Pamiętaj też...

Pamiętaj też, że skutecznie pozyskiwać poleconych da się całkiem etycznie — wymieniając wszystkie wady i zalety danego programu. Każdy program zarobkowy ma jakieś wady (często ma ich więcej niż zalet) i warto je wymieniać. Polecanie nie ma polegać na wciskaniu ludziom przysłowiowego kitu. Takie działania przynoszą bardzo krótkotrwały efekt, szkodzą całej branży, nie są też w porządku i mogą Ci przynieść więcej szkód niż pożytku i długoterminowych korzyści.

Polecony, któremu naopowiadasz bajek i tak bardzo szybko zrezygnuje (często już po jednym lub kilku dniach). Natomiast, jeśli będziesz rzetelnie prezentował dany program zarobkowy — być może pozyskasz mniej poleconych — ale mogą to być poleceni na długie lata (naprawdę zainteresowani opisywanym programem)...

Jak zdobywać poleconych - uczciwe i legalne metody.


Spis treści — metody pozyskiwania poleconych:

 1. Wstęp — Jak i po co zdobywać poleconych?
 2. Blogi, strony www — Jak zdobywać poleconych na blogach i stronach internetowych?
 3. Fora internetowe — Jak zdobywać poleconych na forach internetowych?
 4. Portale społecznościowe — Jak zdobywać poleconych na portalach społecznościowych?
 5. YouTube — Czy to bardzo dobre narzędzie marketingowe? Jak zdobywać poleconych na YouTube? 
 6. Znajomi, rodzina — Czy zawsze można na nich liczyć? Jak zdobywać poleconych wśród rodziny i znajomych?
 7. Banery reklamowe — Zrób fajny baner, który posłuży Ci do reklamowania swoich biznesów i pozyskiwania poleconych. Jak zdobywać poleconych dzięki banerom?
 8. Kupowanie reklam  — PTC (i innych) w różnych serwisach. Jak zdobywać poleconych poprzez kupowanie reklam?
 9. Serwisy typu "Zapytaj" oraz portale ogłoszeniowe.  Jak zdobywać poleconych dzięki serwisom typu "Zapytaj"?
 10. Auto-surfy, ManualSurfy, witryny wymiany ruchu — alternatywna metoda zdobywania poleconych.  Czy da się tak zdobywać poleconych?
 11. Komentowanie innych blogów, stron społecznościowych oraz filmów YouTube.  Jak zdobywać poleconych dzięki komentowaniu blogów?
 12. Podsumowanie całego wpisu "Jak zdobywać poleconych?"

Kliknij poniżej stronę numer 2, aby przeczytać, jak zdobywać poleconych na blogach: [next]

2. Blogi, strony www — jak zdobywać poleconych na blogach i stronach internetowych?

Chcesz mieć dużo poleconych? Zacznij prowadzić bloga (lub stronę www) i zareklamuj na nim swoje linki polecające. Blog to moja najskuteczniejsza metoda pozyskiwania poleconych.

Jak zdobywać poleconych na blogu?
➤ Na wstępie chciałbym podkreślić, że moją najskuteczniejszą, najlepszą metodą pozyskiwania poleconych jest blog, natomiast pozostałe wymienione w tym poście metody stanowią dla mnie tylko "trampolinę" do promowania bloga i blogowych wpisów. Są dodatkiem, uzupełnieniem, elementem pośrednim lub pomocniczym do promowania bloga i blogowych postów. Dzięki tym metodom pomocniczym — mogę skuteczniej pozyskiwać wielu poleconych na blogu. Oczywiście pozostałe opisane poniżej metody możesz również wykorzystać do pozyskiwania poleconych (i klientów do różnych maści internetowych biznesów) — nawet nie posiadając własnego bloga.

 Zarabianie przez internet (w jakimkolwiek internetowym biznesie) warto zacząć jednak od założenia własnego bloga lub strony www, ponieważ to jedna z najlepszych, najskuteczniejszych i najtańszych metod posykiwania poleconych i klientów do wszelkiej maści biznesów internetowych — potwierdzi to każdy, kto interesuje się tym tematem.

Chciałbym też zaznaczyć, że pozyskiwanie poleconych na blogu nie jest też najłatwiejszą metodą, ze względu na bardzo dużą konkurencję w internecie, potrzebę nakładu pracy, systematyczności i zaangażowania. Jest to bardziej metoda długoterminowa — przynosząca dobre efekty — ale dopiero po dość długim czasie.


➤ Może liczby do Ciebie bardziej przemówią:

Powiedzmy, że stworzysz bloga, którego po pewnym czasie (miesiącach, latach, dekadach ;))  — codziennie będzie odwiedzać 500 osób. Jeśli 1% z tych 500 osób zapisze się (korzystając z Twojego reflinka) — do chociaż jednego z opisywanych przez Ciebie programów zarobkowych, to będziesz pozyskiwał automatycznie 5 poleconych dziennie, 150 miesięcznie, 1800 rocznie. A co, jeśli zapisze się 5% i co jeśli Twojego bloga odwiedzałoby 1000 osób dziennie? (to są całkiem osiągalne liczby czytelników). Te liczby przekładają się na dużą liczbę poleconych, na realne zarabianie w sieci, na realne zarabianie na blogu. Jeśli te liczby Cię nie przekonują, to też bardzo dobrze, ponieważ będę miał przynajmniej mniejszą konkurencję...
Jak zdobywać poleconych na blogu? Wskazówki.

Jak pozyskiwać poleconych i zarabiać na blogu?

 • [accordion]
  • ➤ Zacznij od założenia bloga i pisania na nim: 
   • ➤ Blog lub strona www, to podstawa marketingu internetowego i warto od tego zacząć, jeśli chcesz zarabiać prawdziwe pieniądze przez internet.
    ➤ Naucz się: Jeśli chcesz więc pozyskiwać dużo poleconych i dzięki temu zarabiać — zacznij od nauczenia się, jak założyć i prowadzić bloga, jak pisać ciekawe posty, jak optymalizować i pozycjonować bloga lub stronę www. Warto bardzo dużo o tym czytać i poszerzać swoją wiedzę.
  • ➤ O czym pisać na blogu?
   • ➤ Na blogu możesz pisać na dowolne tematy np. opisywać swoje doświadczenia związane z zarabianiem przez internet, szczegółowo prezentować programy zarobkowe, przedstawiać zasady ich działania, pisać, dlaczego warto lub nie warto do nich dołączyć, publikować ciekawie i rzetelne recenzje programów oraz różnych produktów, (jeśli działasz również w typowych programach partnerskich). 
    O czym pisac na blogu? Jak zdobywać poleconych?

    ➤ Blog na dowolny temat: Nie tylko musisz pisać o zarabianiu, blog możesz pisać na dowolny temat. Żeby pozyskiwać poleconych na blogu, Twój blog nie musi wcale poruszać tylko tematyki związanej ścisłe z zarabianiem przez internet. Możesz założyć bloga np. o swoich zainteresowaniach, hobby, podróżach, szkole, uczelni, pracy, dzieciach itp., a posty o zarabianiu wplatać tylko od czasu do czasu, jako dodatek do głównych tematów na blogu. Na przykład na blogu o sporcie, modzie, muzyce, wychowywaniu dzieci — możesz dodać gdzieś z boku zakładkę typu "uczciwe i wypłacalne programy, w których zarabiam" itp. Ważne, tylko aby pisać w miarę systematycznie i dzięki blogowi dotrzeć do jak największej grupy osób.
  • ➤ Gdzie założyć bloga lub stronę www za darmo?
   • Na początek możesz skorzystać z jakiejś popularnej platformy, która oferuje założenie bloga za darmo. Poniżej podaję 3 przykłady najpopularniejszych, darmowych platform:

    Blogger.com (blogspot.com): to bardzo fajna, darmowa i prosta w obsłudze platforma blogowa, na której możesz stworzyć bloga za darmo — w kilka minut. Platforma Blogger.com należy do znanej każdemu firmy Google. Ważną zaletą tej platformy jest to, że nie dodaje ona do bloga żadnych własnych i uciążliwych reklam — tak, jak ma to miejsce w przypadku większości innych platform umożliwiających założenie bloga czy stronę www za darmo.

    Blogger.com - Jak zdobywać poleconych?

    Na dodatek na Blogger.com możesz łatwo wstawić własne reklamy Google AdSense lub innych firm, na których będziesz mógł po pewnym czasie zarabiać. Ponadto w internecie możesz znaleźć całkiem sporo niestandardowych szablonów, które uatrakcyjnią wygląd Twojego bloga. Blogger.com umożliwia także ręczne tworzenie kopii zapasowych postów i szablonu bloga, zwiększa to bezpieczeństwo utraty postów np. w przypadku jakiejś awarii. Nie ma także problemu z dodaniem do bloga własnej domeny.

    ➤ WordPress.com: Na platformie WordPress.com również możesz założyć bloga za darmo. Niestety w wersji bezpłatnej mogą po pewnym czasie pojawić się reklamy na blogu. Istnieją oczywiście opcje Premium, dzięki którym możesz dodać własną domenę, usunąć reklamy czy zwiększyć przepustowość i pamięć bloga.

    ➤ Wix.com: Bardzo ciekawe i atrakcyjne graficznie, darmowe strony internetowe możesz założyć także na platformie Wix.com. Ta platforma umożliwia tworzenie stron www za pomocą dosyć prostego przeciągania i upuszczania elementów strony (grafik, tekstów, multimediów itp.) w dowolnym miejscu szablonu. Niestety w wersji darmowej, ta platforma wyświetla pasek reklamowy (zachęcający do założenia strony Wix) oraz ma ograniczenia pamięci i przepustowości. Ograniczenia te możesz oczywiście odblokować, kupując odpowiednie pakiety Premium.
  • ➤ Lepszy jest darmowy blog czy własna domena i płatny hosting?
   • ➤ Oczywiście, jeśli posiadasz już umiejętności webmastera, zapał do blogowania, jesteś gotowy płacić za własną domenę, hosting, to z pewnością lepiej od razu stawiać bloga na własnej, płatnej domenie, płatnym hostingu i od początku budować bloga pod własną marką. Daje to jeszcze więcej możliwości, korzyści i wygląda bardziej profesjonalnie niż w przypadku blogowania darmowego.

    ➤ Chociaż darmowe blogowanie nie jest złe... Zaczynając na darmowych platformach i domenach — też nie ma później większego problemu z dodaniem własnej domeny czy przeniesieniem bloga na płatny hosting. W internecie sporo jest poradników, jak tego dokonać. Zaczynając blogowanie na darmowej platformie, możesz też się przekonać bez kosztów, czy prowadzenie bloga — to odpowiednie zajęcie dla Ciebie, czy szybko się do niego nie zniechęcisz.

    Darmowe blogowanie możesz potratować jako test — coś jak wychodzenie na spacery tylko ze smyczą — w przypadku dzieci, które pragną psa, a rodzice chcą przetestować ich zapał. Obiecują im, że kupią w końcu tego psa, jeśli udowodnią przez kilka miesięcy, że potrafią codziennie wstawać o 6 rano i wychodzić na spacer z samą smyczą ;) Albo, jak aplikacja Tamagotchi, która pozwala opiekować się wirtualnym zwierzątkiem – karmić zwierzątko, myć, sprzątać po nim itp. ;)

    Na szczęście w przypadku bloga nie trzeba wstawać codziennie o 6 rano i wyprowadzać go na spacer (no, chyba że bardzo tego chcesz). Nie trzeba również publikować postów codziennie — wystarczy, powiedzmy raz na tydzień, a to też wymaga dyscypliny, systematyczności, nakładu pracy, poświęcenia — w przypadku postów poruszających wyczerpująco dany temat (prawie, jak w przypadku zwierzątka) jednak po pewnym czasie przynosi fajne, zadowalające efekty i zarabianie prawie pasywne.
  • ➤ Daj czytelnikowi bloga wartość i korzyść: 
   • Żeby Twój blog był chętnie odwiedzany — musisz dać jakąś wartość i korzyść czytelnikowi, a nie tylko sobie... Mogą to być wyczerpujące artykuły na dany temat, rzetelne recenzje programów zarobkowych, w których czytelnik znajdzie odpowiedzi na swoje pytania (których szukał w Google), rozwiązanie jakiegoś problemu itp. Czytelnik bloga dzięki takiej recenzji otrzymuje informacje, odpowiedzi na pytania, natomiast Ty, jako autor bloga otrzymujesz korzyść w postaci akcji, którą wykonał czytelnik bloga np. zapis do programu z Twojego linku polecającego czy kliknięcia reklamy, jeśli np. masz na blogu reklamy typu AdSense itp. Więc korzyść z bloga powinna być obopólna  — Twoja i czytelnika bloga, czyli potencjalnego poleconego.
  • ➤ Dodaj swoje linki i banery referencyjne: 
   • Do każdego blogowego artykułu, postu możesz dodać swoje unikalne linki lub banery polecające, referencyjne, afiliacyjne. Znajdziesz je w prawie każdym programie zarobkowym — na swoim profilu, zwykłe w dziale "program partnerski". Dzięki nim będziesz mógł pozyskiwać poleconych do programów zarobkowych lub klientów do programów partnerskich. Jeśli Twoje teksty nie będą przypominały nachalnej reklamy, a blog tablicy reklamowej, to zawsze znajdą się osoby, które chętnie zapiszą się do opisywanych przez Ciebie programów lub kupią recenzowany produkt (z Twoich linków i banerów referencyjnych). Własny blog to również sporo miejsca na banery reklamowe, materiały promocyjne, które ułatwiają pozyskiwanie poleconych.
  • ➤ Bądź prawdomówny, rzetelny i szanuj swoich czytelników: 
   • ➤ Nie wciskaj ludziom przysłowiowego kitu i nie koloryzuj: Zawsze staraj się opisywać programy zarobkowe i produkty uczciwie i bez koloryzowania. Prezentuj nie tylko zalety, ale i ich wady, minusy, haczyki programów.

    ➤ Buduj markę, szanuj swoich czytelników — zwróci się to z nawiązką. Po pewnym czasie zyskasz stałych i lojalnych czytelników, którzy chętnie będą wracali na Twój blog czy stronę www. 
  • ➤ Promowanie, optymalizacja, SEO, pozycjonowanie — czyli samo założenie bloga to jeszcze nie wszystko: 
   • ➤ Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, promocja i reklama bloga: Żeby Twój blog miał wiele odwiedzin — musi być odpowiednio wypromowany, rozreklamowany, pozycjonowany, zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Tematy, posty, frazy z Twojego bloga powinny pojawiać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach (Google i podobnych). Im wyższa pozycja w Google, tym na Twoim blogu pojawi się więcej czytelników i tym samym będziesz miał większą szansę na zaproszenie wielu poleconych lub klientów do swoich biznesów. Na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy "ySense — opinie", na pierwszej stronie Google pojawi się prawdopodobnie również mój opis tego programu. Więc czytelnik szukający w Google opinii o ySense — może poprzez wyszukiwarkę Google trafić także na mojego bloga. Po przeczytaniu mojego opisu, recenzji programu — może dołączyć do ySense i zostać moim poleconym (poprzez mój link referencyjny) lub nie, jeśli takim programem nie będzie zainteresowany.

    SEO, optymalizacja bloga, jak zdobywać poleconych?
    ➤ Systematyczność oraz pisanie unikalnych, wyczerpujących artykułów lub postów: Warto też tworzyć posty systematycznie i na bieżąco aktualizować te już opublikowane wcześniej. Im więcej będziesz miał unikalnych treści na blogu, ciekawych i wyczerpujących dany temat postów, tym większa szansa, że ktoś dotrze do Twojego bloga poprzez internetowe wyszukiwarki. Duża ilość tekstu —  to podstawa optymalizacji bloga pod kątem wyszukiwarek, które lubią długie, wyczerpujące temat posty i nagradzają je wysokimi pozycjami.

    ➤ Poszerzaj wiedzę: Opcji i metod promowania, reklamowania, pozycjonowania, optymalizacji własnego bloga jest bardzo wiele. Znajdziesz na ten temat sporo pouczających informacji w internecie i poza nim, więc nie powinno to, stanowić większego problemu — dla chcącego nic trudnego — warto całe życie się uczyć i poszerzać swoją wiedzę :)

    Optymalizacja bloga, jak zdobywać poleconych?
  • ➤ Pamiętaj, żeby nie kopiować cudzych tekstów:
   • Jeśli chcesz, żeby Twoje posty pojawiały się na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach, to musisz pisać własne, unikalne i jak najbardziej wyczerpujące dany temat teksty. Wyszukiwarki nie lubią skopiowanych treści, traktują je jako spam i spychają na dalsze pozycje wyszukiwania. Wynagradzają natomiast (wysokimi pozycjami) treści unikalne, niepowtarzalne, autorskie. Kopiowanie całych cudzych tekstów, beż podania źródła ich pochodzenia, to również łamanie praw autorskich. Więc jeśli chcesz, żeby Twój blog był popularny — opisuj programy zarobkowe własnymi słowami, twórz własne, autorskie teksty.
  • ➤ Czy założenie i prowadzenie bloga lub strony jest trudne?
   • Nie, założenie bloga nie jest trudne. Trudne i skomplikowane może wydawać się tylko na początku, szczególnie dla osób nieinteresujących się tym tematem. Wiadomo, każdy ma własne zainteresowania i nie na wszystkim trzeba się znać, ale za to wszystkiego można się z nauczyć — wymaga to tylko czasu i cierpliwości. To tak, jak z obsługą nowego smartfona — to, z co początku wydawało się trudne do opanowania, przytłaczało Cię ilością nowych opcji — po pewnym czasie wydawało się już dziecinnie proste i do bólu intuicyjne. Bardzo trudne natomiast może okazać się utrzymywanie systematyczności publikowania postów na blogu (znam to z autopsji). 

Zalety i wady pozyskiwania poleconych na blogu

 • [col]
  • Zalety:
   ➤ Darmowe i płatne metody:
    Na blogu możesz, pozyskiwać poleconych za darmo — w przypadku darmowego blogowania — Twoją inwestycją jest wtedy tylko czas i praca, która poświeciłeś na zbudowanie i promowanie bloga. Możesz też później przejść na własną, płatną domenę i hosting —  zyskując jeszcze więcej możliwości i cieszyć się swobodą i niezależnością w internecie.

   ➤ Metoda długoterminowa — praca raz wykonana — będzie przynosiła później dochód prawie pasywny. Zaletą pisania np. dobrych artykułów, recenzji na blogu jest to, że piszesz je tylko raz. Raz poświęcasz swój czas i wykonujesz pracę, a później wystarczy je tylko aktualizować. Natomiast poleconych pozyskujesz już później zawsze — bez dodatkowego, większego nakładu pracy, czyli zarabiasz prawie pasywnie.

   ➤ Wysoka skuteczność: Blog, to jedna z najskuteczniejszych i najtańszych metod pozyskiwania poleconych.

   ➤ Swoboda działania: Na własnym blogu masz ogrom miejsca i możliwości do wykorzystania na materiały promocyjne, banery, linki referencyjne, polecające. To Ty rządzisz na swoim blogu i nikt Ci nie zabroni na nim dodawać linków czy banerów polecających — z programów, w których działasz (* oczywiście, jeśli nie łamiesz zasad operatora takiego bloga — w przypadku blogów na darmowych platformach).

   Możesz pisać szczegółowe recenzje programów zarobkowych, nikt Ci nie ogranicza ilości napisanych słów czy znaków (jak ma to miejsce na portalach społecznościowych czy niektórych forach). Możesz dodawać linki i banery referencyjne, gdzie tylko chcesz, w końcu jesteś u siebie.

   ➤ Dowolne tematy na blogu: Bloga możesz pisać na dowolny temat, a posty o zarabianiu i reflinki wplatać jako dodatek. Nikt Ci nie zarzuci dublowania i powtarzania tematów — jak ma to miejsce często na forach, gdzie opis każdego programu zarobkowego możesz pojawić się tylko raz. 
  • Wady: 
   ➤ Duża konkurencja: Na rynku jest bardzo duża konkurencja i Twój blog musi czymś się wyróżniać, w czymś być lepszy od pozostałych, aby czytelnicy lubili na niego zaglądać i żeby lubiła go także wyszukiwarka Google.

   ➤ Musisz zdobyć wiedzę i umiejętności: Musisz zdobyć choćby minimalne umiejętności webmastera (wiedzę na temat zakładania bloga, jego promowania, pozycjonowania, reklamowania). Musisz nauczyć się pozycjonować, promować, optymalizować, reklamować, docierać do jak największej liczby czytelników — jeśli chcesz, aby Twój blog miał wiele odwiedzin.

   ➤ Czasochłonność, nakład pracy: Stworzenie i prowadzanie bloga jest czasochłonne. Jeśli blog ma być popularny i chętnie odwiedzany, to musisz systematyczne publikować posty i aktualizować bloga — a to naprawdę wymaga sporego nakładu czasu, poświecenia i pracy.

   ➤ Efekty nie są natychmiastowe: Nie jest to metoda na natychmiastowe pozyskiwanie poleconych, a bardziej inwestycja długoterminowa. Żeby blog miał wiele odwiedzin i żeby był popularny potrzeba włożyć w niego sporo pracy, czasu i serca...

Kliknij poniżej stronę numer 3aby przeczytać, jak zdobywać poleconych na forach internetowych: [next]

3. Fora internetowe — jak zdobywać poleconych na forach internetowych?

Fora internetowe to jeden z lepszych sposobów pozyskiwania darmowych poleconych, ponieważ skupiają użytkowników o podobnych zainteresowaniach do Twoich, czyli interesujących się zarabianiem przez Internet, szukających ciekawych programów zarobkowych. Zarejestruj się więc także na forach internetowych związanych z tematyką "Zarabianie przez Internet", "Praca przez Internet". 

Jak zdobywać poleconych na forach internetowych?

Uwaga, nie mam na myśli spamowania reflinkami (to akurat najczęściej kończy się banem) i nie przynosi dalekosiężnych korzyści. Mam na myśli normalne korzystanie z forum, zgodnie z jego zasadami i przeznaczeniem. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek działania na forum warto zapoznać się więc z forumowym regulaminem. Nikt nie lubi spamowania, nachalnej reklamy, powielania tematów, które już są opublikowane na forum.

Jak zdobywać poleconych na forum o zarabianiu?

 • [accordion]
  • ➤ Dodaj na forum opis programu zarobkowego i dołącz reflink:
    • ➤ Opublikuj na forum opis programu zarobkowego i dodaj do niego własny reflink: Jeśli znasz jakiś ciekawy program zarobkowy, to opisz go w dziale do tego przeznaczonym (zgodnie z zasadami forum) i dodaj do opisu swój reflink (jeśli oczywiście regulamin forum na to zezwala). Programy opisuj własnymi słowami — nie kopiuj cudzych tekstów.
     Każde takie forum posiada działy tematyczne (typu płatne ankiety, programy PTC / bux, programy partnerskie itp.), w których możesz opublikować własny opis programu zarobkowego wraz ze swoim reflinkiem.

     ➤ Ale uwaga, przed napisaniem posta, sprawdź (poprzez forumową wyszukiwarkę), czy przypadkiem już nie ma opisu takiego programu, ponieważ najczęściej na forach nie wolno dublować, powtarzać tematów.
  • ➤ Korzystaj z sygnaturki (podpisu):
    • Korzystaj z sygnaturki (podpisu), która pojawi się pod każdym Twoim postem. Możesz tam wstawić swój link lub baner referencyjny, adres swojego bloga, strony www lub inną reklamę (treść sygnaturki ustawiasz na swoim forumowym profilu). Pomagaj na forum innym użytkownikom, dołączaj do dyskusji na różne tematy, pisz z sensem, a wtedy na pewno ktoś zainteresuje się Twoją sygnaturką — kliknie ją i być może dołączy do jakiegoś programu z Twojej reklamy w sygnaturce.
  • ➤ Uzupełnij swój forumowy profil:
    • Niektóre fora mają dość rozbudowane profile — możesz tam opisać, czym się zajmujesz, dołączyć link do swojego bloga lub reklamę jakiegoś programu zarobkowego. Osoba, która wejdzie na Twój profil, być może odwiedzi przy okazji Twojego bloga lub dołączy do programu zarobkowego, który polecasz. 
  • ➤ Pisz dziennik pracy, dzienniki pracy: 
    • Z reguły na takich forach istnieją specjalne działy, gdzie możesz założyć swój dzienniczek pracy i opisywać, jak i ile zarabiasz, w jakich programach zarobkowych, publikować dowody wypłat oraz dodawać reflinki, dzięki którym pozyskasz poleconych. Takie dzienniczki pracy — cieszą się całkiem dużym zainteresowaniem. Przed założeniem własnego dzienniczka, poczytaj dzienniczki innych osób i komentarze pod nimi, to może być pouczająca lektura ;)

     Dzienniki pracy na forach o zarabianiu to taka namiastka, substrat własnego bloga. Jeśli nie masz czasu lub ochoty na zakładanie własnego bloga, to zawsze możesz pisać dziennik pracy na jakimś forum o zarabianiu i również może to przynosić całkiem dobre efekty. 
  • ➤ Dodaj dowód wypłaty:
    • Na większości forów o zarabianiu istnieją specjalne działy, gdzie możesz zaprezentować własny dowód wypłaty (Print Screen) z programu zarobkowego, w którym działasz. Takie dowody wypłat na ogół wzbudzają zainteresowanie i są potwierdzeniem, że dany program naprawdę działa i płaci. Osoby oglądające takie dowody wypłat, mogą przy okazji kliknąć Twoją reklamę z sygnaturki i dołączyć do programu jako Twoi poleceni.
  • ➤ Dołącz do łańcuszków poleconych lub załóż własny: 
    • Niektóre fora udostępniają również działy z łańcuszkami poleconych. Łańcuszek poleconych to specjalny dział na forum, gdzie możesz zastawić reflink do jakiegoś programu zarobkowego. Następna osoba rejestruje się z Twojego reflinka, a po rejestracji zostawia swój reflink — dla następnej chętnej osoby i tak dalej. Dzięki tej metodzie możesz pozyskać wprawdzie niezbyt wielu poleconych — ale za to jest metoda niewymagająca nakładu pracy. Przed dołączeniem do takiego łańcuszka zapoznaj się z regulaminem i zasadami forum — dotyczącymi łańcuszków.
  • ➤ Zobacz przykładowe fora o tematyce "zarabianie przez internet", "praca w domu":
    • Fora o zarabianiu:

     ➤ Zarabiam.com
      — forum ma 122,402 zarejestrowanych użytkowników (stan z 1 sierpnia 2018), więc całkiem spory potencjał. Zarabiam.com to największe obecnie polskie forum o tematyce "zarabianie przez internet".

     Forum Zarabiam.com, posiada:
     * Działy, gdzie możesz dodawać opisy programów zarobkowych (wraz ze swoim reflinkiem).
     * Działy gdzie możesz założyć dziennik pracy.
     * Dział ze stronami partnerskimi  — "Strony partnerskie" — gdzie możesz zareklamować swojego bloga lub stronę www.
     * Dział z dowodami wypłat — "Wypłaty", gdzie możesz opublikować dowód wypłaty.
     * Dział z łańcuszkami poleconych.
     * I wiele innych działów dotyczących szerokiej tematyki zarabiania.
     * Na forum oczywiście możesz korzystać z sygnaturki, która pojawi się pod każdym Twoim postem.

     ➤ Make-Cash.pl — 21170 zarejestrowanych użytkowników na forum (stan z 1 sierpnia 2018).

     Forum Make-Cash.pl posiada:
     * Działy, gdzie możesz dodać opis jakiegoś programu zarobkowego (wraz z reflinkiem).
     * Jest też dział z dziennikami pracy, gdzie możesz opisywać swoje doświadczenia związane z zarabianiem przez internet.
     * Na forum Make-Cash.pl możesz też oczywiście korzystać z sygnaturki, która pojawi się pod każdym Twoim postem.

     ➤ HyipForum.pl 
     — 19732 zarejestrowanych użytkowników na forum (stan z 1 sierpnia 2018). Forum HyipForum.pl porusza głównie tematykę zarabiania na inwestowaniu, tematykę programów typu Revenue Share, Hyip, ale nie tylko.

     Na forum HyipForum.pl znajdziesz takie działy jak:
     * Działy, gdzie możesz dodawać opisy programów zarobkowych (wraz ze swoim reflinkiem — przed dodaniem zapoznaj się z regulaminem forum, ponieważ nie do każdego opisu możesz dodać tam reflink).
     * Dział "Zapłaciły", gdzie możesz opublikować dowód wypłaty.
     * Dział o nazwie "Kącik Webmastera" — gdzie możesz zaprezentować swojego bloga do oceny — co przy okazji może być jego reklamą i promocją.
     * Na forum HyipForum.pl możesz też korzystać z sygnaturki, która pojawi się pod każdym Twoim postem oraz z dość rozbudowanego profilu forumowego. W sygnaturce możesz dodać adres swojego bloga, reflink lub każdą inną reklamę, która jest zgodna z regulaminem tego forum.

     ➤ Forum.Zarabianie24.net  — 16327 zarejestrowanych użytkowników na forum (stan z 1 sierpnia 2018). Forum porusza przede wszystkim tematykę popularnych bux'ow, płatnych ankiet, ale również każdy inny temat związany z szeroką tematyką zarabiania przez internet.

     Na Forum.Zarabianie24.net znajdziesz między inny takie działy, jak:
     * Działy, gdzie możesz dodawać opisy programów zarobkowych (wraz ze swoim reflinkiem np. Bux'y, GPTR, płatne ankiety itp. Pamiętaj jednak, aby nie dublować tematów).
     * Dział ze stronami partnerskimi — "Strony i serwisy partnerskie" — gdzie możesz zareklamować swojego bloga lub stronę www.
     * Dział "Twoje dzieło  — wypromuj się" — gdzie również możesz zaprezentować swojego bloga lub stronę www.
     * Dział z dowodami wypłat — "Wypłaty", gdzie możesz opublikować dowód wypłaty.
     * Dział z łańcuszkami poleconych.
     * I wiele innych działów dotyczących szerokiej tematyki zarabiania.
     * Na forum oczywiście możesz korzystać z sygnaturki, która pojawi się pod każdym Twoim postem.

     ➤ Szuwi.com — 11641 zarejestrowanych użytkowników na forum (stan z 1 sierpnia 2018). Szuwi.com to dzisiaj "trochę" zapomniane i rzadko odwiedzane forum, ale w dalszym ciągu posiada kilka działów, które mogą pomóc w pozyskiwaniu poleconych np.:

     * Dział z dowodami wypłat  — "Zapłaciły", gdzie możesz podzielić się informacją o wypłacie z programu zarobkowego.
     * Dział z łańcuszkami poleconych "Budowa sieci poleconych".
     * Na forum Szuwi.com również możesz korzystać z sygnaturki, która pojawi się pod każdym Twoim postem.

     ➤ eMoneySpace.com/forum — angielskojęzyczne forum o zarabianiu  — posiada 100,838 zarejestrowanych użytkowników (stan z 4 sierpnia 2018). Porusza głównie tematykę programów, w których możesz zarabiać bez inwestycji: bux'ow, programów PTC itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na forum — zapoznaj się z jego regulaminem.

     Oczywiście wszystkie wymienione wyżej fora mają znacznie więcej ciekawych działów (niż przedstawiłem powyżej), które mogą wspomóc Twoje działania marketingowe np. pozyskiwanie poleconych oraz poszerzyć Twoją wiedzę na temat marketingu internetowego.
  • ➤ Wykorzystaj potencjał forów wielotematycznych i reklamowych
   • Pozyskiwać poleconych możesz nie tylko na typowych forach związanych z zarabianiem przez internet. Często też zwykłe internetowe fora wielotematyczne oraz fora reklamowe mają również specjalny dział typu "Reklama", "Zarabianie w internecie", "Zaprezentuj swoją stronę www", "Strony partnerskie", "Biznes", "Praca" itp. Jeśli forum wielotematyczne lub reklamowe ma taki dział, to jak najbardziej możesz zareklamować na nim swojego bloga lub opisać jakiś program zarobkowy i dodać do niego reflink — i dzięki temu pozyskiwać poleconych.

    Przykładowe fora reklamowe:
    ➤ ForumReklamowe.com
    oraz ForumReklamowe.info — na tych forach możesz zareklamować swojego bloga, stronę www, korzystać z sygnaturki itp.

    Przykładowe fora wielotematyczne:
    ➤ Forum.Gazeta.pl/forum 
    — forum posiada liczne działy tematyczne, w tym również dział: "Praca przez internet", "Biznes" itp.

    ➤ Kafeteria.pl/forum — forum "Kafeteria" również posiada działy tematyczne, w tym również dział: "Praca" itp. (działy tematyczne dostępne są po rozwinięciu zakładki).

Zalety i wady pozyskiwania poleconych na forach

 • [col]
  • Zalety:
   ➤ Darmowa metoda: Na forach możesz pozyskiwać poleconych i klientów do swoich biznesów za darmo — jedyną inwestycją jest czas, który poświęcasz na forumową aktywność.

   ➤ Dostęp do ludzi o podobnych 
   zainteresowaniachFora internetowe gromadzą bardzo wielu użytkowników o podobnych zainteresowaniach do Twoich np. szukających ciekawych programów zarobkowych. Dlatego na forach istnieje duża szansa na skuteczne pozyskiwanie poleconych oraz na dotarcie do nowych czytelników swojego bloga.

   ➤ Prosta i intuicyjna obsługa:
    Z forum może korzystać praktycznie każdy, kto potrafi czytać (szczególnie regulamin ;) i pisać, nie potrzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy.

   ➤ Metoda długoterminowa: Forumowy post — raz napisany może pozyskiwać poleconych już zawsze (tak długo, jak będzie działał opisywany program zarobkowy) — tak samo, jak w przypadku dobrej recenzji na blogu.
  • Wady: 

   ➤ Regulaminy, zakazy, ograniczenia:
    Na forach internetowych (tych dbających o ład i prządek) — masz mniejszą swobodę działania niż w przypadku własnego bloga. Ograniczają Cię regulaminy, zakazy, nie wszędzie możesz opublikować reflink, a opis każdego programu zarobkowego najczęściej może pojawić się na forum tylko raz, więc obowiązuje tutaj zasada — kto pierwszy (opublikuje opis programu), ten lepszy.

Kliknij poniżej stronę numer 4aby przeczytać, jak zdobywać poleconych na portalach społecznościowych: [next]

4. Portale społecznościowe — jak zdobywać poleconych na portalach społecznościowych?

Większość ludzi posiada dzisiaj profil na jakimś portalu społecznościowym lub na wielu i spędza na nich bardzo dużo czasu, dlatego jak najbardziej warto wykorzystać potencjał tych portali do posykiwania poleconych.

Jak zdobywać poleconych na portalach społecznościowych?


Jak pozyskiwać poleconych na portalach społecznościowych?

 • [accordion]
  • ➤ Nawiązuj, poszerzaj kontakty, promuj linki polecające i swojego bloga:
   • Portale społecznościowe to doskonały sposób do nawiązywania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach do Twoich, czyli np. interesujących się zarabianiem przez internet. Każdy nowy kontakt, to Twój nowy, potencjalny polecony.
  • ➤ Załóż stronę, profil, fan page lub grupę:
   • W serwisach społecznościowych możesz stworzyć na przykład stronę, profil, fan page poświęcony wybranym programom zarobkowym lub promujący Twojego bloga. Możesz pisać ciekawe recenzje, publikować aktualne dowody wypłat (zawsze wzbudza to zainteresowanie), zapraszać znajomych.
  • ➤ Dołącz do grup dyskusyjnych i czatów: 
   • Możesz dołączyć do bardzo licznych grup dyskusyjnych i czatów o tematyce: "zarabianie przez internet", "płatne ankiety", "programy PTC", "praca w domu" i zamieszczać tam swoje linki polecające (jeśli regulamin na to zezwala) lub zapraszać na swojego bloga, gdzie przedstawiasz bardziej szczegółowe opisy programów zarobkowych. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak duży potencjał posiadają takie grupy dyskusyjne i ogólnie serwisy społecznościowe. Na przykład dołączając do 50 grup dyskusyjnych, gdzie każda grupa liczy 2000 użytkowników, masz dostęp do 100000 potencjalnych poleconych.
  • ➤ Płatne reklamy: 
   • Jeśli chcesz, możesz również kupować płatne reklamy, które pozwolą Ci dotrzeć do jeszcze większej grupy osób i poszerzać zasięgi na portalach społecznościowych,
  • ➤ Najpopularniejsze serwisy społecznościowe
   • ➤ Facebook:  "Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Twitter:
    "Twitter – serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania założony 21 marca 2006 roku". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Google Plus: "Google+ – serwis społecznościowy firmy Google Inc. Został uruchomiony 28 czerwca 2011 w fazie testowej. Następnego dnia użytkownicy mogli już wysłać zaproszenia do rejestracji dla swoich znajomych". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Pinterest: "Pinterest – serwis społecznościowy przeznaczony do kolekcjonowania i porządkowania zebranych materiałów wizualnych". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Instagram: 
    "Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Goldenline: 
    "GoldenLine – polski wiodący serwis rekrutacyjny, oferujący usługi z zakresu rekrutacji i employer branding. Co miesiąc serwis odwiedza ponad 2 mln użytkowników". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Myspace: "Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie". Źródło: Wikipedia.

    ➤ Nasza Klasa: 
    "nk.pl – polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu". Źródło: Wikipedia.

    Zobacz przykład strony (założonej na Facebooku), poświęconej programom PTC: https://www.facebook.com/PTCInvestigation

Zalety i wady pozyskiwania poleconych na portalach społecznościowych

 • [col]
  • Zalety: 
   ➤ Darmowe i płatne metody: Możesz zdobywać poleconych lub czytelników bloga za darmo (oraz korzystać również z płatnych reklam — o wiele większym zasięgu).

   ➤ Dostęp do milionów potencjalnych poleconych
   : Portale społecznościowe gromadzą miliony użytkowników z całego świata (w tym również tych interesujących się zarabianiem przez internet). Dlatego mają bardzo duży potencjał reklamowy i są potężnym narzędziem marketingowym. Dzięki nim możesz dotrzeć do wielu ludzi o podobnych zainteresowaniach do Twoich — szukających wypłacalnych programów zarobkowych, czyli do Twoich potencjalnych przyszłych poleconych lub czytelników bloga.

   ➤ Prosta i intuicyjna obsługa:
    Żeby założyć profil lub stronę na portalu społecznościowym nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej, komputerowej. Wszystko jest tutaj intuicyjne i proste (a w przypadku własnego bloga lub strony www potrzebna jest, chociażby minimalna wiedza). Na portalu społecznościowym wystarczy pisać systematycznie posty, dzielić się informacjami na temat programów zarobkowych, dodawać linki, budować coraz większą społeczność, docierać do jak największej ilości osób, czyli Twoich potencjalnym poleconych.
  • Wady: 

   ➤ Regulaminy, zakazy, ograniczenia:
    Na portalach społecznościowych masz mniejszą swobodę działania niż w przypadku własnego bloga. Ograniczają Cię regulaminy, zakazy, nie wszędzie możesz opublikować reflink (możesz go maskować, używając skracaczy linków oraz publikować linki prowadzące do Twojego bloga — a na swoim blogu możesz umieścić docelowe opisy i reflinki). 

Kliknij poniżej stronę numer 5aby przeczytać, jak zdobywać poleconych na YouTube:[next]

5. YouTube — bardzo dobre narzędzie marketingowe? Jak zdobywać poleconych na YouTube?

YouTube może być bardzo skutecznym narzędziem marketingowym, to jeden z najczęściej odwiedzanych serwisów internetowych.

Jak zdobywać poleconych na YouTube?

➤ Obraz i dźwięk łatwiej dotrą do odbiorcy niż tekst na blogu: Do wielu ludzi bardziej przemawia obraz i dźwięk niż sam tekst np. długi i nudny post na blogu. Ludzie w dzisiejszych czasach mają problem z przeczytaniem trochę dłuższego tekstu od początku do końca. Wiem to z przykładów na swoim blogu, gdy np. w jakimś szczegółowym opisie programu zarobkowego (np. zarabianie na ankietach) podkreślam wyraźnie, że nie do każdej płatnej ankiety uda się użytkownikowi zakwalifikować, a pod postem pojawia się nagle komentarz oburzonego użytkownika z pretensjami, że nie do każdej ankiety udało mu się zakwalifikować... ;) Więc jeśli potrafisz tworzyć filmy, poradniki, lubisz występować przed publicznością, to YouTube może stanowić dla Ciebie świetne narzędzie marketingowe — do pozyskiwania wielu poleconych i klientów do wszelkich biznesów internetowych. Dzisiaj większość ludzi woli oglądać niż czytać.
 • [accordion]
  • ➤ Jak zdobywać poleconych na YouTube?
   • ➤ Załóż kanał na YouTube, twórz filmiki, poradniki, recenzje o programach zarobkowych. Pod filmikami możesz dodawać linki referencyjne i zapraszać do zapisu w prezentowanym programie lub dodać adres swojego bloga — gdzie jeszcze szerzej omawiasz dany temat. Stworzone filmiki instruktażowe możesz umieścić również na swoim blogu, stronie www. 

Zalety i wady pozyskiwania poleconych na YouTube

 • [col]
  • Zalety: 
   ➤ Darmowa metoda: Dzięki YouTube możesz zdobywać poleconych, klientów do różnych biznesów lub promować swojego bloga za darmo.

   ➤ Duży potencjał: YouTube jest jednym za najchętniej odwiedzanych serwisów internetowych, dlatego dzięki niemu masz okazję dostrzec do wielu potencjalnych klientów i poleconych.

   ➤ Prosta i intuicyjna obsługa: Założenie kanału na YouTube jest proste i intuicyjne — nie potrzebujesz do tego wiedzy informatycznej. Dodawanie i tworzenie filmików w obecnych czasach również nie jest trudne. Stało się prostsze i bardziej dostępne niż kiedyś, dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom, coraz tańszym smartfonom, kamerom i mikrofonom. Masz telefon, kamerkę — możesz zacząć nagrywać filmy i dodawać je na YouTube.
   ➤ Metoda długoterminowa? Film, poradnik raz nagrany może pozyskiwać poleconych już zawsze — tak samo, jak w przypadku dobrej recenzji na blogu.
  • Wady: 
   ➤ Regulaminy, zakazy, ograniczenia: Na YouTube ograniczają Cię regulaminy, zakazy i jednak nie wszystko można publikować. Dlatego przed opublikowaniem filmów warto zapoznać się z regulaminem tego serwisu.

   Metoda nie dla każdego? Nie każdy lubi, chce, ma predyspozycje, żeby występować przed szerszą publicznością, dlatego oczywiście nie dla każdego YouTube będzie dobrą metodą pozyskiwania poleconych.
   Niektórzy ludzie wolą opowiadać, mówić, a inni opisywać, pisać na blogu. Ja np. należę do tej drugiej grupy (wolę pisać), ale być może dla Ciebie lepszą metodą będzie nagrywanie filmów na YouTube niż pisanie bloga.

Kliknij poniżej stronę numer 6, aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych wśród znajomych i rodziny: [next]

6. Znajomi, rodzina — czy zawsze można na nich liczyć? Jak zdobywać poleconych wśród znajomych i rodziny?

Rodzina i znajomi najczęściej mają swoje zainteresowania i sprawy, ale zastanów się, być może wielu z nich również chciałoby zarabiać przez Internet. 

Jak zdobywać poleconych wśród znajomych i rodziny?

Jak zdobywać poleconych wśród znajomych i rodziny? 

 • [accordion]
  •  Po prostu zapytaj: 
   • Jeśli wydaje Ci się, że ktoś z rodziny lub znajomych również odnalazłby się w zarabianiu przez internet, to po prostu zapytaj, czy nie chciałby dołączyć do programu zarobkowego, w którym działasz.  Opisz mu szczegółowo program (bez koloryzowania). Opowiedz o jego zaletach i wadach, poświeć trochę czasu, aby dokładnie wytłumaczyć, na czym to polega. Zaprezentuj dowód wypłaty — jeśli taki posiadasz i poproś o dołączenie do programu z Twojego linku referencyjnego.

    Uwaga: 
    Wiele programów zarobkowych toleruje tylko jedno konto / na gospodarstwo domowe, to znaczy, że np. Twoja siostra, brat, żona, mąż nie mogą założyć konta (jeśli macie takie samo IP — nie jest to zgodne z regulaminem i grozi banem).
  • ➤ Wyślij e-mail: 
   • Skorzystaj ze swoich kontaktów mailowych i wyślij e-mail do wszystkich swoich znajomych. Opisz w nim program zarobkowy, w którym działasz. Napisz o jego zaletach i wadach, a pod opisem dołącz swój link polecający. 
    Wysyłanie maili - Jak zdobywać poleconych.
  • Korzystaj z sygnaturki pod e-mailem:  
   • Niektóre skrzynki mailowe (np. Gmail) umożliwiają ustawienie sobie sygnaturki (podpisu), która będzie pojawiała się automatycznie pod każdym wysłanym przez Ciebie mailem. Możesz tam dodać np. link polecający lub adres swojego bloga, na którym masz opublikowane własne — szczegółowe opisy programów zarobkowych wraz ze swoimi reflinkami.
  • Pokaż swoje dotychczasowe osiągnięcia w programach zarobkowych: 
   • Wielu znajomych i członków rodziny jest sceptycznie nastawiona do zarabiania w takich programach i nie wierzą, że cokolwiek można zarobić przez internet. Pokaż im więc własne dowody wypłat i udowodnij, że naprawdę zarabiasz.

Zalety i wady pozyskiwania poleconych wśród znajomych i rodziny

 • [col]
  • Zalety: 
   ➤ Darmowa metoda: Zapraszanie znajomych i rodziny do programów, w których działasz (z Twoich linków referencyjnych) to darmowa metoda pozyskiwania poleconych.

   ➤ Łatwa metoda: Wystarczy przełamać strach i zapytać ;)

   Jak zdobywać poleconych wśród znajomych?
  • Wady: 
   ➤ Inne zainteresowania: Znajomi i rodzina często mają inne zainteresowania, hobby, własne sprawy i wcale może nie interesować ich zarabianie przez internet. A skuteczne pozyskiwanie poleconych polega między innymi na dotarciu do ludzi zainteresowanych zarabianiem przez internet, szukających ciekawych programów zarobkowych. Warto się też zastanowić czy dobrym pomysłem jest mieszanie własnych biznesów z relacjami z bliskimi Ci osobami.

   Ograniczona baza znajomych: Żeby pozyskiwać dużo poleconych, musisz docierać do jak najliczniejszej grupy ludzi — zainteresowanych zarabianiem przez internet, do tysięcy, a najlepiej milionów ;) potencjalnych poleconych. Niestety liczba takich osób wśród znajomych i rodziny jest ograniczona. Rzadko kto ma kilkuset znajomych i więcej zainteresowanych zarabianiem przez internet, o rodzinie nie wspomnę.
   Jeśli będziesz zbyt nachalny, to rodzina może Cię wydziedziczyć, wyeksmitować, a znajomi skazać na towarzyski ostracyzm. 😏

Kliknij poniżej stronę numer 7aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych dzięki banerom reklamowym: [next]

7. Banery reklamowe — zrób fajny baner, który posłuży Ci do reklamowania swoich biznesów i pozyskiwania poleconych.

Jak zdobywać poleconych dzięki banerom?

Banery reklamowe to jedna z najstarszych metod — wykorzystywana przez marketerów internetowych do pozyskiwania klientów. Dzisiaj banery mają już trochę mniejsze znaczenie niż kiedyś, są mniej skuteczne niż w początkowych czasach internetu. Jednak dalej mogą wspomagać marketing internetowy, w tym również pozyskiwanie poleconych.

Jak zdobywać poleconych dzięki banerom?

Strony zarobkowe typu PTC (i podobne) oprócz linków polecających, najczęściej udostępniają również bezpłatnie banery reklamowe, których kod zawiera Twój unikalny link polecający. Banery zwykle możesz znaleźć na stronie danego programu zarobkowego — w zakładce: "program partnerski". Wystarczy pobrać kod banera i wkleić go np. na swoim blogu, forum lub wykorzystać w płatnej reklamie.
Banery reklamowe możesz tworzyć także samodzielnie i używać nie tylko do promocji programów PTC, ale także do promowania swoich blogów, stron www oraz każdego innego biznesu i wszelkiego rodzaju produktów, usług itp.

Jak zdobywać poleconych dzięki banerom reklamowym? 

 • [accordion]
  • ➤ Wykorzystaj standardowe, gotowe banery, które udostępniają za darmo programy zarobkowe: 
   • Korzystaj z gotowych materiałów promocyjnych (w tym banerów), które udostępniają programy zarobkowe, w których uczestniczysz.

    ➤ Wklej baner na swoim blogu: Strony typu PTC (i podobne) oprócz linków polecających, najczęściej udostępniają również banery reklamowe, których kod zawiera Twój unikalny link polecający. Wystarczy skopiować taki kod HTML banera i wkleić np. na swoim blogu. Jeśli ktoś kliknie baner i dołączy do programu (poprzez Twój baner), to automatycznie zostanie Twoim poleconym.

    ➤ Wklej baner na forum: Jeśli baner chcesz umieścić na jakimś forum (np. w swojej sygnaturce), to musisz skopiować kod BB (najczęściej). Banery reklamowe możesz wykorzystać również, w przypadku kupowania reklam na stronach PTC.
  • Zrób oryginalny, niestandardowy baner: 
   • W dzisiejszych czasach baner naprawdę musi się wyróżniać czymś oryginalnym, odróżnić się od innych banerów, aby przykuł uwagę potencjalnego poleconego lub klienta. Dlatego warto też tworzyć własne, niestandardowe, oryginalne banery — osiągają one zwykle wyższy współczynnik klikalności CTR niż banery masowe.
  • ➤ Jak i gdzie zrobić baner reklamowy za darmo?
   • Do łatwego stworzenia banera reklamowego online możesz wykorzystać różne aplikacje internetowe umożliwiające stworzenie banera za darmo. Poniżej podaję kilka takich stron, z których sam korzystam do robienia banerów i dzięki którym również i Ty możesz stworzyć taki baner bezpłatnie:

    Webestools.com — na tej stronie możesz bardzo łatwo i szybko stworzyć prosty baner tekstowy (z własnym zmieniającym się tekstem) — o standardowym rozmiarze 468x60 px. Wystarczy dopasować sobie kolor tła, rodzaj, wielkość i kolor czcionki oraz dodać własny, oryginalny tekst (w rubrykach "Text"), a następnie zapisać stworzoną grafikę na dysku swojego komputera. Poniżej przykładowy baner, który zrobiłem na tej stronie: Jak zdobywać poleconych dzięki banerom reklamowym?

    ➤ 
    Bannersnack.com — bardzo fajna, rozbudowana strona umożliwiająca tworzenie naprawdę wyjątkowo atrakcyjnych graficznie banerów reklamowych — w różnych rozmiarach (w tym również banerów animowanych). Za darmo możesz stworzyć 10 banerów reklamowych. Żeby tworzyć więcej, możesz przejść na płatne pakiety Premium.

    Canva.com — Świetna strona, na której możesz stworzyć grafikę banera reklamowego — z gotowych dostępnych szablonów. Na tej stronie możesz utworzyć nie tylko reklamy, banery, ale również infografiki, obrazki na Facebooka, YouTube i wiele innych.
  • Wykorzystaj płatne metody promowania banera
   • ➤ Darmowa reklama banerowa: Gotowe banery reklamowe możesz wykorzystywać oczywiście jako darmową reklamę — wstawiając je np. na swoich blogach, stronach www, sygnaturkach na forach, ale nie tylko.

    ➤ Płatna reklama banerowa: Żeby zwiększać zasięg i dotrzeć do jeszcze większej grupy potencjalnych klientów, poleconych, możesz także kupować miejsca reklamowe, wyświetlenia banera itp. Możesz kupować je na różnych stronach w internecie.
    Poniżej podałem kilka miejsc, gdzie ja kupuję czasami wyświetlenia banera.

    Uwaga: Najczęściej nie kupuję reklam, które gwarantują tylko same wyświetlenia banera do jakiegoś limitu. Kupuję natomiast wyświetlenia banera — z limitem kliknięć (reklama CPC), gdzie baner wyświetlany jest na stronie reklamodawcy tak długo, aż zaliczy odpowiednią ilość kliknięć (wejść).

    Wyświetlenia banera z limitem kliknięć (czyli reklama CPC/PPC): Taka reklama (CPC/PPC) jest korzystniejsza cenowo i jakościowo niż reklama oferująca tylko wyświetlenia banera. Przy samych wyświetleniach banera może się zdarzyć sytuacja, że kupisz 100 tys. wyświetleń, a baner kliknie tylko kilka osób. Po uzyskaniu zakupionego limitu wyświetleń baner przestaje się wyświetlać na stronie reklamodawcy.

    Jeśli kupisz natomiast wyświetlenia z limitem kliknięć np. 1000 kliknięć — to baner będzie się wyświetlał na stronie reklamodawcy tak długo, aż Twoja reklamowana strona nie zaliczy zakupionej ilości wejść. Twój baner może w tym czasie zaliczyć kilka milionów wyświetleń — ale nie ma to znaczenia. Jeśli baner nie zaliczy tych przykładowych 1000 wejść, to będzie się wyświetlał na stronie reklamodawcy dalej — aż do skutku (do osiągnięcia zakupionej ilości wejść w baner).

    Gdzie ja kupuję tanią reklamę banerową? Poniżej przedstawiłem serwis, gdzie kupuję od czasu do czasu reklamę banerową z limitem kliknięć.

    Uwaga
    — w poniższym serwisie najlepiej sprawdzają się reklamy wszelkich biznesów związanych z zarabianiem przez internet, reklamy innych produktów będą miały z pewnością o wiele gorszą skuteczność.

    Kupienie reklamy nie gwarantuje też sukcesu w pozyskiwaniu poleconych. Wiele zależy od atrakcyjności banera, od tego, czy reklamowany program zarobkowy jest już długo na rynku, czy krótko. Jeśli długo, to pewnie większość ludzi (interesujących się zarabianiem) już się do niego już zapisała — i skuteczność takiej reklamy w pozyskiwaniu poleconych będzie mniejsza.

    Ja reklamę w poniższym serwisie wykorzystuję głównie do promocji swoich blogowych wpisów. Przykładowo daję baner graficzny ySense oraz link prowadzący do bardziej szczegółowego opisu ySense na moim blogu (w którym jest reflink). Taka reklama jest bardziej skuteczna niż w przypadku banera i reflinka przekierowującego bezpośrednio do programu zarobkowego. Tym bardziej, jeśli jest to jakiś program angielskojęzyczny.

    Sejfik.com — w tym serwisie GPTR / PTC najczęściej kupuję reklamę o nazwie:

    "Rotacja banera - Limit kliknięcia: Rotacja banera, aż do osiągnięcia określonej liczby kliknięć - bez limitu wyświetleń. Wysoka efektywność reklamy zbliżona do reklam kontekstowych."

    Najczęściej kupuję 600 wejść (kliknięć) w baner reklamowy — koszt takiej reklamy to 15 zł (możesz też ustawić własną konfigurację reklamy). Za te 15 zł Twój baner może zaliczyć nawet ponad milion wyświetleń na stronach Sejfika i wyświetlać się ponad miesiąc — zanim zostanie kliknięty 600 razy. Za reklamę możesz zapłacić w kilka minut — poprzez szybkie płatności, konto bankowe lub PayPal. Bardzo fajne i łatwe są opcje przedłużania zakończonej reklamy. Sejfik.com - statystyka reklamy
    Powyżej przykładowe statystyki takiej reklamy — kupionej w serwisie Sejfik. Żeby w baner kliknęło 600 osób, musiał on wyświetlić się na stronach Sejfika ponad milion razy.
➤ Jak połączyć grafikę banera ze swoim linkiem polecającym?

Zwykle w serwisach reklamowych zrobi to za Ciebie serwis, w którym kupujesz reklamę. Wystarczy, że w odpowiednią rubrykę wklepiesz docelowy adres reklamowej strony (np. adres swojego bloga lub reflink) oraz dodasz adres obrazka (banera).

Jak połączyć grafikę banera ze swoim linkiem polecającym?

Natomiast gdzieś na swoim blogu lub forum, z którego korzystasz — może przydać się znajomość kodu HTLM i BB, ponieważ samo stworzenie grafiki banera, to jeszcze nie wszytko. Żeby baner (po jego kliknięciu) przenosił użytkownika do strony docelowej, musisz połączyć grafikę banera (link do grafiki umieszczonej na jakimś hostingu) z linkiem do reklamowanej strony (lub reflinkiem).

Przykładowy kod HTML gotowego banera (do wstawienia np. na blogu). Wystarczy tylko czerwony tekst zamienić na własny link (lub reflink) a tekst zielony zastąpić adresem obrazka — czyli linkiem do hostowanego obrazka:
[<a href="https://wstaw tutaj adres (link) reklamowej strony"><img src="https://wstaw tutaj adres (link) obrazka/grafiki" width="468" height="60"></a>]

Przykładowy kod BB gotowego banera (do wstawienia np. w sygnaturce na forum). Wystarczy tylko czerwony tekst zamienić na własny link (lub reflink) a tekst zielony zastąpić adresem obrazka — czyli linkiem do hostowanego obrazka:
[[URL=https://wstaw tutaj adres (link) reklamowej strony][IMG]https://wstaw tutaj adres (link) obrazka/grafiki[/IMG][/URL]]

Zalety i wady pozyskiwania poleconych dzięki banerom

 • [col]
  • Zalety:
   ➤ Darmowa i płatna metoda: 
   Banery możesz umieścić za darmo na swoim blogu lub np. sygnaturce na jakimś forum (jeśli regulamin tego forum na to zezwala). Możesz też kupować miejsca reklamowe (na stronach PTC, blogach itp.), żeby dotrzeć do jeszcze większej ilości potencjalnych poleconych.

   ➤ Łatwa metoda? Wydaje mi się, że nie jest to skomplikowany metoda. Wystarczy stworzyć baner (lub wykorzystać gotowy) i wstawiać np. na blogu lub wykupić miejsce reklamowe na innych stronach.

   Jedna z najtańszych opcji reklamowych wśród metod płatnych: Kupowanie wyświetleń banera z limitem kliknięć (na stronach GPTR/PTC), to jedna z najtańszych opcji reklamowych.
  • Wady:
   ➤ 
   Ślepota banerowa (Banner blindness)Ludzie w dzisiejszych czasach nauczyli się podświadomie ignorować banery reklamowe i dostrzegać na stronie www tylko to, co faktycznie ich interesuje, to czego szukają. Dotyczy to gównie doświadczonych użytkowników internetu. Potwierdzają to badania naukowe, ale znam to również z autopsji. Gdy wejdę na jakąś obcą stronę www lub bloga, a później zapytałbyś mnie, co było tam na reklamie banerowej, to najprawdopodobniej nie potrafiłabym Ci powiedzieć, ponieważ najczęściej nie zwracam na to uwagi. Baner naprawdę musi się czymś wyróżniać, odróżnić od innych banerów, aby przykuł moją uwagę. Dlatego warto też tworzyć własne, niestandardowe, oryginalne banery. 

Kliknij poniżej stronę numer 8, aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych dzięki kupowaniu reklam: [next]

8. Kupowanie reklam np. mailing, reklamy PTC, CPC, wyświetlenia banerów (i inne) w różnych serwisach

Jak zdobywać poleconych poprzez kupowanie reklam?

Oprócz korzystania z darmowych metod zdobywania poleconych (z darmowej reklamy), możesz również kupować reklamy na różnych stronach, blogach i forach. Najlepiej na takich, które skupiają ludzi interesujących się zarabianiem przez internet, wtedy taka reklama będzie bardziej skuteczna.
Płatne reklamy pozwalają dotrzeć do tysięcy użytkowników zainteresowanych zarabianiem, czyli do tysięcy potencjalnych poleconych.

Kupowanie reklam np. mailing, reklamy PTC, CPC, wyświetlenia banerów (i inne) w różnych serwisach

 • [accordion]
  • ➤ Jak zdobywać poleconych poprzez płatne reklamy?
   • Osobiście kupuję płatne reklamy raz w miesiącu, ale uwaga  nie reklamuję bezpośrednio reflinków (linków polecających), ponieważ nie przynosi to zadowalających efektów.

    Reklamuję natomiast swoje blogowe posty, recenzje, które bardziej szczegółowo mogą przybliżyć potencjalnemu poleconemu zasady działania reklamowanego programu, opisać jego wady i zalety. Gdy użytkownik jest zainteresowany danym programem, to może kliknąć reflink (który umieszczony jest w takim blogowym opisie) i dołączyć do programu z mojego polecenia.

    Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej (skuteczniej) jest reklamować, promować swoje blogowe posty (w których są umieszczone reflinki) niż reklamować bezpośrednio reflinki. Dlatego też warto między innymi założyć i prowadzić bloga. Płatne reklamy stanowią dla mnie tylko dodatkową opcję, dzięki której mogę promować bloga. Staram się wybierać też jak najtańsze i najskuteczniejsze płatne reklamy. 
  • ➤ Gdzie ja kupuję płatne reklamy? Gdzie promuję programy zarobkowe? Z jakich płatnych reklam korzystam?
   • Reklamy kupuje w kilku serwisach, które gromadzą użytkowników interesujących się zarabianiem przez internet. Staram się też wybierać korzystne cenowo oferty reklam, które mają dobry stosunek ceny do jakości. Poniżej przedstawiłem kilka serwisów, gdzie kupuję reklamy, być może trafiłeś już kiedyś na moje reklamy w tych serwisach. Kupuję najczęściej wyświetlenia banera z limitem kliknięć (reklama CPC) w serwisach:

    Sejfik.com — w tym serwisie najczęściej kupuję reklamę o nazwie:

    "Rotacja banera - Limit kliknięcia: Rotacja banera, aż do osiągnięcia określonej liczby kliknięć — bez limitu wyświetleń. Wysoka efektywność reklamy zbliżona do reklam kontekstowych."
    Zwykle kupuję 600 wejść (kliknięć) w baner reklamowy. Koszt takiej reklamy wynosi 15 zł (możesz też ustawić własną konfigurację reklamy).

    Za te 15 zł
     możesz otrzymać nawet ponad milion wyświetleń banera reklamowego na stronach Sejfika i baner może wyświetlać się nawet ponad miesiąc — zanim zostanie kliknięty 600 razy. Za reklamę możesz wygodnie zapłacić poprzez szybkie płatności, konto bankowe lub PayPal. Jak zdobywać poleconych poprzez kupowanie reklam na Sejfiku?

    Kupuję także czasami reklamę PTC w serwisach:
    GPTPlanet.com
    1000 kredytów reklamowych kosztuje w tym serwisie 1 USD.
    Scarlet-Clicks.info
    1000 kredytów reklamowych kosztuje w tym serwisie 1,5 USD.
    * OptimalBux.com: 1000 kredytów reklamowych kosztuje w tym serwisie 1,5 USD.
    * Sejfik.com: 1000 wizyt (10-sekundowych) kosztuje w tym serwisie 5 PLN.

    ➤ Jak korzystam z płatnych reklam na zagranicznych stronach PTC?
    * Zakupione kredyty reklamowe wykorzystuję na jak najtańszą opcję reklamy PTC.
    * Nie reklamuję bezpośrednio refilinków. Reklamuję tylko i wyłącznie linki prowadzące do moich opisów, recenzji programów zarobkowych (w których umieszczone są reflinki).
    * Ustawiam targetowanie reklamy na Polskę — ponieważ moje blogowe posty są w języku polskim, więc chcę, aby dodarto do nich, jak najwięcej Polaków.
    * Ustawiam sobie dzienny limit kliknięć w reklamę, tak żeby powiedzmy kupione 10000 wejść, nie zostało wykorzystane w jeden dzień, tylko żeby wejścia rozłożyły się na wiele dni.

    ➤ Czasami kupuję też mailing — w serwisach GPTR
    Mailing (wysyłanie maili reklamowych itp.) to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych. Jeśli nie masz własnej bazy mailingowej, to możesz kupować płatne maile między innymi w serwisach GPTR, które gromadzą użytkowników interesujących się zarabianiem przez internet. 
    Mailing (wysyłanie maili reklamowych itp.) to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych.

    Osobiście rzadko kupuję płatne maile — ponieważ ta reklama nie należy akurat do najtańszych — ale od czasu do czasu zdarza mi się z niej korzystać. W przypadku płatnych maili również nie reklamuję w mailach bezpośrednio reflinków, tylko linki prowadzące do moich blogowych recenzji.

    Reklamę mailową możesz kupić w każdym serwisie GPTR i dzięki niej dotrzeć do tysięcy potencjalnych poleconych. 

Zalety i wady zdobywania poleconych dzięki płatnym reklamom

 • [col]
  • Zalety:
   Duży zasięg i odpowiedni target: Dzięki płatnym reklamom możesz dotrzeć do tysięcy potencjalnych poleconych — interesujących się zarabianiem przez internet. Polecam przede wszystkim do promowania swojego bloga.

   ➤ Przystępna cena w przypadku niektórych typów reklam: Kupowanie płatnych reklam najczęściej kojarzy się z dużym wydatkiem, kosztem itp. Nic bardziej mylnego.  W internecie da się znaleźć także bardzo tanie oferty reklamowe, dzięki którym możesz niskim kosztem zwiększać zasięgi swojego bloga i docierać do tysięcy potencjalnych poleconych.
  • Wady: 
   ➤ Niska skuteczność w przypadku reklamowania reflinków: Reklama bezpośrednich reflinków nie przynosi zwykle zadowalających efektów. Efektywniej jest reklamować swoje strony www, blogi, mini-strony zapraszające lub blogowe posty, własne recenzje programów zarobkowych, w których umieszczone są reflinki.
   ➤ Koszt — za reklamę trzeba zapłacić: Kupowanie płatnych reklam wiążę się z wydatkiem — a efekty uzyskane dzięki tej metodzie nie zawsze mogą okazać się zadowalające.

Kliknij poniżej stronę numer 9aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych na stronach typu "Zapytaj" oraz portalach ogłoszeniowych: [next]

9. Serwisy typu "Zapytaj" oraz portale ogłoszeniowe. Jak zdobywać poleconych na takich stronach? 

Darmowymi metodami pozyskiwania poleconych mogą być także strony typu "Zapytaj", gdzie użytkownicy zadają różne pytania (w tym także o tematyce biznes i praca online). Za darmo poleconych możesz pozyskiwać także na portalach ogłoszeniowych, które udostępniają miejsce na darmowe ogłoszenia — niektóre z nich mają nawet specjalne działy typu "praca online" itp.

Serwisy typu "Zapytaj".
 • [accordion]
  • Jak zdobywać poleconych na stronach typu "Zapytaj"
   • Nie ma w tym nic skomplikowanego. Na stronach typu "Zapytaj" użytkownicy zadają pytania na różne tematy, w tym również dotyczące biznesu i pracy.

    Dosyć często padają pytania typu:

    * "Czy znacie jakieś legalne i wypłacalne programy zarobkowe?"
    *  "Czy ktoś z Was zarabiał kiedykolwiek na ankietach i udało mu się z takich serwisów wypłacić?"
    *  "Jakie są najlepsze panele ankietowe w roku 2018"?
    * "Czy ySense nadal płaci i czy ktoś może mi opisać, jak ten program działa?
    * "Jak zarabiać przez internet? Itp.

    Takich pytań i podobnych pojawia się każdego dnia bardzo wiele. Wystarczy wejść do działu "Biznes" lub "Praca" i odpowiadać na takie pytania. Do odpowiedzi możesz dołączyć np. adres swojego bloga, na którym przedstawiasz bardziej szczegółowo opisy, wady i zalety programów zarobkowych, o które pytał użytkownik. Po zapoznaniu się z Twoim szczegółowym opisem — być może zechce on dołączyć do programu z Twoich reflinków umieszczonych w blogowym artykule (od razu lub po jakimś czasie).
    Serwisy typu "Zapytaj".
    Uwaga: Staraj się nie spamować, nie koloryzować, nie obiecywać cudów, tylko naturalnie pomagać użytkownikom — odpowiadając precyzyjnie i zgodnie z prawdą — na ich pytania. Jeśli naobiecujesz potencjalnemu poleconemu cudów, opowiesz, że w np. na płatnych ankietach zarabia się dużo, łatwo i przyjemnie — to taki użytkownik i tak szybko zrezygnuje, na dodatek nie zainteresuje się prawdopodobnie już nigdy polecanym przez Ciebie programem. Natomiast gdy napiszesz prawdę, to być może pozyskasz mniej poleconych, ale istnieje szansa, że będą to lojalni poleceni na długie lata.

    Lepiej jest też pod odpowiedzią pozostawić link do swojego bloga niż bezpośredni reflink — ponieważ reflikniki są często uznawane przez takie serwisy za spam i automatycznie blokowane (czasami da się je maskować różnymi aplikacjami do skrócania linków). Dlatego też między innymi warto założyć i prowadzić własnego bloga — gdzie masz zaplecze z własnymi opisami programów — do których możesz linkować.

    Przykładem polskiej strony typu "Zapytaj" jest strona "Zapytaj.Onet.pl" — gdzie możesz odpowiadać na pytania innych użytkowników oraz również samodzielnie zadawać pytania — korzystam z tej strony od czasu do czasu.
  • Jak zdobywać poleconych na portalach ogłoszeniowych?
   • Osobiście nie korzystałem jeszcze z portali ogłoszeniowych do pozyskiwania poleconych czy promowania swojego bloga (być może kiedyś przetestuję), ale czasami trafiam na takich portalach na ogłoszenia zachęcające do dorabiania na płatnych ankietach. Więc z pewnością również i na stronach ogłoszeniowych da się zapraszać poleconych lub promować bloga.

    Uwaga: Jednak podobnie jak w przypadku serwisów "Zapytaj" — uważam, że lepiej jest postawić na prawdomówność niż koloryzowanie i wciskanie ludziom przysłowiowego kitu. Przyniesie to bardziej długotrwałe efekty. Przykładowy serwis ogłoszeniowy to Olx.pl

Zalety i wady zdobywania poleconych w serwisach typu "Zapytaj"

 • [col]
  • Zalety:
   ➤ Darmowa metoda zdobywania poleconych: W serwisach typu "Zapytaj" oraz portalach ogłoszeniowych masz szansę pozyskiwać poleconych za darmo.

   ➤ Odpowiedni target — użytkownicy zainteresowani zarabianiemW serwisach typu "Zapytaj" istnieją kategorie, działy poświęcone biznesowi i pracy, na których możesz spotkać ludzi pytających się o wypłacalne programy zarobkowe, interesujących się zarabianiem przez internet.
  • Wady: 
   ➤ Regulaminy, zakazy, ograniczenia: Nie wszędzie możesz zareklamować swój reflink — niektóre serwisy blokują automatycznie reflinki (dlatego lepiej jest pod odpowiedzią pozostawić link do swojego bloga niż reflink). 

Kliknij poniżej stronę numer 10, aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych dzięki Auto-surfom i Manual-Surfom: [next]

10. Auto-surfy, ManualSurfy, witryny wymiany ruchu — alternatywna metoda zdobywania poleconych

Czy na takich stronach da się zdobywać poleconych? 

Auto-surfy, Manual-Surfy, witryny wymiany ruchu to systemy, które oferują darmowe wyświetlanie stron, w zamian za oglądanie stron innych użytkowników. Za oglądanie stron innych użytkowników otrzymujesz kredyty, które później możesz wykorzystać do reklamowania własnych biznesów np. reflinków czy swoich blogów.

EasyHits4u

Uwaga: Jest to niestety najmniej skuteczna metoda spośród metod opisanych w tym poście, ponieważ ruch uzyskany w takich serwisach nie jest wartościowy, to tak zwany ruch śmieciowy dający dużo wyświetleń, ale niestety koszmarnie słabe efekty.


➤ EasyHits4u: Obecnie korzystam tylko z kultowego serwisu EasyHits4u.com, ze względu na kilka fajnych opcji i narzędzi, które ten ManualSurf posiada. Np. ma dość rozbudowany profil — w którym możesz dodać reflinki, linki do swoich biznesów lub bloga. Możesz stworzyć prostą mini stronkę powitalną (Easy Splash Builder) do promowania swoich biznesów oraz korzystać z łatwego w użyciu rotatora. Ma również dość ciekawe opcje społecznościowe, które umożliwiają dodawanie znajomych do profilu. EasyHits4u gromadzi ludzi interesujących się marketingiem internetowym z całego świata, czyli potencjalnych poleconych. Przykładowy mój profil w tym serwisie, który wykorzystałem do promocji swojego bloga i kilku programów zarobkowych: www.easyhits4u.com/u/owl

Uwaga 
tak, jak wspomniałem wcześniej — nie jest to dla mnie skuteczna metoda pozyskiwania poleconych, a jedynie opcja dodatkowego marketingu. W tym serwisie nie korzystam z Manual Surfa (szkoda mi na niego czasu), a jedynie z używam kilku narzędzi, które ten serwis udostępnia za darmo.


Zalety i wady pozyskiwania poleconych w Auto-Surfach, ManualSurfach itp.

 • [col]
  • Zalety: 
   ➤ Darmowa metoda: 
   Korzystanie z Auto-Surfów, ManualSurfów itp. jest darmowe (możesz również kupować ruch na takich stronach).
   ➤ Można otrzymać dużo wyświetleń — tanim kosztem (ale jest to tylko ruch śmieciowy, niedający realnych efektów w pozyskiwaniu poleconych). 
  • Wady:
   ➤ Najmniej skuteczna metoda: 
   Jest to najmniej skuteczna metoda wśród metod pozyskiwania poleconych — opisanych w tym poście, ponieważ ruch uzyskany na takich stronach nie jest wartościowy, to tak zwany ruch śmieciowy (słabej jakości) — dający dużo wyświetleń, ale niestety najczęściej zerową konwersję.

Kliknij poniżej stronę numer 11aby przeczytać,  jak zdobywać poleconych dzięki komentowaniu innych blogów: [next]

11. Komentuj inne blogi, strony społecznościowe oraz filmy na YouTube

Uwaga, w przypadku tej metody również nie mam na myśli spamowania reflinkiem. Nie mam również na myśli sztucznych komentarzy typu: "jaki śliczny blog"; "zapraszam na mojego bloga"; "zapisz się z mojego reflinka" itp., ponieważ to nie działa, poza tym nikt nie lubi nachalnej reklamy, spamowania czy podkradania czytelników bloga...

Jak zdobywać poleconych dzięki komentowaniu?
Mam natomiast na myśli normalne, wartościowe, merytoryczne komentarze odnoszące się ściśle do artykułu lub wpisu na blogu, stronie społecznościowej lub filmu.

➤ Jak zdobywać poleconych dzięki komentowaniu?

Jeśli zainteresuje Cię jakiś post na obcym blogu, stronie lub film na YouTube, to po prostu zostaw rzeczowy, merytoryczny komentarz (ale bez reklamy, reflinków czy linków zapraszających na swoją stronę). Poświęć chwilę czasu, aby zapoznać się z artykułem i dopiero dodaj swój komentarz. Jeśli ktoś zainteresuje się Twoim ciekawym komentarzem (często jest to sam autor komentowanego bloga), to być może kliknie Twój nick i dzięki temu trafi na Twój profil, bloga lub dowolną stronę, którą tam umieścisz. Niektóre blogi udostępniają taką możliwość, np. dosyć rozbudowany profil mają komentarze firmy Disqus.

Zalety i wady zdobywania poleconych poprzez komentowanie

 • [col]
  • Zalety: 
   ➤ Darmowa metoda: 
   Komentowanie innych stron i blogów jest bezpłatne.
   ➤  Odpowiedni target — użytkownicy zainteresowani zarabianiem: Dzięki wartościowym komentarzom i dyskusjom możesz nawiązywać znajomości z osobami interesującymi się zarabianiem przez internet i poszerzać swoje kontakty.
  • Wady:
   ➤ To tylko dodatkowa metoda wspomagająca: Nie jest to metoda, dzięki której zyskasz poleconych w hurtowych ilościach, a jedynie metoda wspomagająca, z której warto korzystać, aby docierać do coraz większej społeczności — interesującej się zarabianiem przez internet.

Kliknij poniżej stronę numer 12aby przeczytać podsumowanie wpisu "jak zdobywać poleconych?"[next]

12. Podsumowanie wpisu "Jak zdobywać poleconych"


Jeśli trochę poważniej myślisz o zarabianiu przez internet, chcesz zarabiać szybciej  i więcej — to powinieneś korzystać z programów partnerskich, które udostępniają programy zarobkowe i aktywnie promować swój link polecający. Warto zacząć też od nauczenia się — jak założyć i prowadzić bloga, ponieważ własny blog lub strona www — to podstawa marketingu internetowego — i nie tylko w przypadku  zarabiania na płatnych ankietach i programach PTC, ale również w każdym innym biznesie internetowym. Tak jak wspomniałem na wstępie tego posta — moją najskuteczniejszą metodą zapraszania, pozyskiwania poleconych jest blog, natomiast reszta opisanych metod stanowi jedynie uzupełnienie i pomoc w promowaniu bloga.

Podsumowanie wpisu "Jak zdobywać poleconych"

Darmowych i płatnych metod pozyskiwania poleconych jest z pewnością znaczniej więcej i mój post nie wyczerpuje też całkowicie tego tematu (w wielu szczegółach można by niejedno dodać — ponieważ jest to temat-rzeka). Programy zarobkowe, firmy udostępniają materiały promocyjne (linki i banery referencyjne, polecające), a reszta zależy już od Twojej inwencji twórczej, kreatywności i pomysłu na dodarcie do jak największej grupy osób (interesujących się zarabianiem przez internet) albo jeszcze lepiej — sprawienia, aby te osoby dotarły do Ciebie.

Pamiętaj też, że skuteczne pozyskiwanie poleconych nie polega wcale na spamowaniu, koloryzowaniu, obiecywaniu cudów i wciskaniu przysłowiowego kitu potencjalnym poleconym — ponieważ przynosi to tylko krótkotrwałe efekty, oraz zwyczajnie, po ludzku nie jest etyczne. Znacznie lepiej jest budować długotrwałe  i uczciwe relacje z poleconymi. Budowanie dużych siatek poleconych, to również proces długotrwały i inwestycja długoterminowa, która może później przynosić całkiem fajne zarobki oraz zarabianie prawie pasywne. Powodzenia.

Wróć do pierwszej części poradnika <<--

Przeczytaj także: 

Zobacz ulubione programy zarobkowe autora bloga <<--


Autor wpisu: Owl, blog m-zarabianie.com
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2018-08-14
Źródło obrazków: pixabay.com
Kopiowanie treści bloga zabronione.

KOMENTARZEZasady komentowania: Bardzo proszę nie spamować linkami w komentarzach. Komentarze będące typową reklamą: zawierajcie linki, frazy kluczowe zamiast podpisu (pisane pod SEO) itp. nie będą publikowane. Przeczytaj więcej


BLOGGER: 12
 1. Dzięki za obserwowanie mojego bloga, sam trochę działałem w PTC, ale ze względu na specyfikę mojej strony nie mogę zamieszczać na niej informacji odnośnie tego typu biznesów. Oczywiście też dopisuję się do obserwatorów i życzę dużo e-dolarów:) i e złótówek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, jeśli widzę jakiś ciekawy blog (poruszający tematykę, którą się interesuję), to zawsze chętnie dodaję go do listy "obserwowanych". Na Twój blog trafiłem na forum szuwi.com :)

   Usuń
 2. No to ja też dołączam do obserwatorów :) Coraz więcej ciekawych wpisów ostatnio, więc pewnie nie pożałuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, z częstotliwością wpisów to jest u mnie różnie, głównie z braku czasu. Niewiele jest też programów, które naprawdę godne są uwagi. Staram się chociaż aktualizować na bieżąco, to co już jest na blogu.
   Widzę, że na swoim blogu też dodałeś gadżet "obserwatorzy". Myślę, że to przydatna funkcja. Nowe posty z "zaobserwowanych" blogów pojawiają się w "liście czytelniczej" Bloggera. Nie trzeba biegać po blogach i sprawdzać czy pojawił się jakiś nowy wpis :)

   Usuń
 3. A i jeszcze jedno PTC investigation zajfajna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.Klikam w reklamy w Klic sense ,ale nie tylko.Jestem tam z przerwą od 2007 r. Nie wypłaciłam jeszcze ani centa,ale tym razem zaparłam się,do wytrwania. Takie wpisy jak Twoje, bardzo motywują. mnie też nie chodzi o jakieś duże pieniądze, bardziej o stałe. Tak trzymać.
  http://wrazliwoscspoleczna-roma.blogspot. com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa, cieszę się że mój wpis działa motywująco. ClixSesne to chyba najbardziej sensowny program PTC. Na chwilę obecną nie widzę lepszego, więc jeśli działać w programach PTC - to przede wszystkim warto własnie w ClixSense:)

   Usuń
 5. Witaj Owl,

  Dzięku za bardzo ciekawy wpis. Trafiłem na niego właśnie poszukując jakichś nowych metod na zdobywanie poleconych. Najskuteczniejszą chyba metodą są według mnie jak wyżej zaznaczyłeś portale społecznościowe. Z resztą sposobó bywa różnie jak się nie ma dużego doświadczenia.
  Gdybyś chciał podzielić się jeszcze jakąś wartościową wiedzą z dziedziny właśnie efektywnego zdobywania poleconych to chętnie się czegoś nauczę. Skontaktuj się ze mną :)
  Pozdrawiam i życzę sukcesów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Moją najskuteczniejszą metodą jest po prostu blog i promowanie blogowych wpisów (płatne i darmowe). Oczywiście portale społecznościowe, dobry fanpage itp. też na pewno są świetnym sposobem pozyskiwania klientów, bardzo ważnym elementem promocji bloga i samych programów zarobkowych. W powyższym wpisie podałem portale społecznościowe jako jedną z przykładowych metod pozyskiwania poleconych, chociaż osobiście nie korzystam aktywnie z portali społecznościowych, więc da się obejść i bez nich. Również życzę sukcesów :)

   Usuń
 6. Ciekawy wpis i solidna porcja wiedzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisany artykuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że zaciekawił Cię mój artykuł o zdobywaniu poleconych.

   Usuń

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Otrzymuj informacje o najnowszych postach na adres E-mail

Twoja zgoda: Zapisując się do subskrypcji bloga, zgadzasz się na gromadzenie i przechowywanie Twojego adresu e-mail. Przeczytaj więcej

Polecany program:

Panel Opinie (płatne ankiety) — płaci pieniądze od 2007 roku na: Konto bankowe, karty podarunkowe, doładowanie telefonu. Przeczytaj więcej:

Panel Opinie.pl - zarabianie przez internet, płatne ankiety

Szukaj na blogu m-Zarabianie:


Nazwa

2018,1,20dollars2surf,1,3ziko,1,Adnox,8,Ads-Ivo,1,AdSense,3,Afiliacja,9,akademickie,2,Angielskojęzyczne,8,ankieta,2,Ankiety,36,AnsWeo,1,aplikacje,4,Archiwalne,16,Arial-Media,8,Artykuly-goscinne,2,AttaPoll,1,backup,1,Badanie-opinii,1,Banki,8,Bez-polecania,5,bezinwestycyjne,2,bezpieczeństwo,2,BiznesMails,1,blog,103,Blogger,7,blogowanie,7,blogspot,7,Bo-Panel.pl,1,bony-zakupowe,7,cash back,6,CashBackRabat,1,CashnHits,2,Cel-charytatywny,3,CentrumReklamy,3,Click.Mail,1,ClixAddon,1,Clixsense,11,cytaty,2,cytaty motywacyjne,2,cytaty o optymizmie,1,cytaty o zarabianiu,1,Dla-promotorów,11,Dobre,24,Doładowanie-telefonu,11,DonkeyMails,2,eKasa,2,eKonto,1,eKonto m,1,EldiBux,1,Epanel,1,favicon,1,favikona,1,Filmy,1,Forsapl,1,Gify,1,GlobalTestMarket,1,głosowanie,1,Google,7,Google AdSense,2,Google-Analytics,2,GPTplanet,1,GPTR,12,GreenPanthera,1,i-say,1,ikonki,2,ImasOnline,1,ImperiumReklamy,3,internet,2,kalkulator oszczędności,1,kalkulatory,1,KlubKantar,2,komputery,1,Konta bankowe,7,konta młodzieżowe,2,konta osobiste,1,konta oszczędnościowe,1,konta walutowe,1,kopia-zapasowa,1,LifePointsPanel,1,lista,4,lokaty,1,LuckyMails,1,Mailowe,15,MarketAgent,1,Marketing,8,Markonix,1,MateBux,1,mBank,3,Metody,11,Moje ulubione,12,Motywacja,5,MyCashBar,1,MyLead,1,na-konto,21,Nagrody,5,Najlepsze,5,Neobux,5,Netele,5,News,24,Nie polecam - SCAM,23,No-Minimum,1,Norstat,1,NorstatPanel,1,Ojooo,1,Opinie.pl,2,OptimalBux,1,oszczędzanie,3,PanelAriadna,1,Partnerskie,6,PayPal,15,Payza,4,piłka nożna,1,PIT,1,pl.toluna.com,1,płatne ankiety,33,Pod znakiem zapytania,10,podatki,1,podsumowanie,7,podsumowanie-2020,4,poleceni,5,Polskie,31,Polskojęzyczne,30,poradnik,41,Porównywarka,5,Poznaj.to,1,praca,1,Procesory płatności,1,Prodege,3,Produkty finansowe,9,Programy firmy Atentivo Anti-Tau & Ads-Ivo (Admin Netele i Miroka),6,Prolific,1,przewodnik,57,przydatne narzędzia,8,PTC,15,PulsReklamy,2,ranking,7,raport,4,ReaktorOpinii,1,recenzja,25,reklama,5,Reklama w internecie,7,reklamy na stronę,2,review,19,Revolut,1,samouczek,2,Scarlet-Clicks,1,Sejfik,1,Skrill,12,Słowniczek,3,sonda,1,statystyki,4,SwagBucks,1,Swiat-Reklam,2,SWPanel,1,Szuwary,6,Testowane,3,TimeBucks,1,timebucks.com,1,Toluna,1,UEFA Euro 2016,1,Video,1,WordLinx,1,wypełnianie ankiet,19,wyplacalne-strony,2,Wypłata,3,Wywiady,1,YouGov,1,ySense,11,Zagraniczne,6,zakupy,2,zarabianie,98,zarobki,13,zestawienie,7,ZielonyMail,3,Zlotoweczka,1,życzenia,1,życzenia bożenarodzeniowe,1,
ltr
item
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji: 12 wskazówek, dzięki którym i Ty możesz zdobywać poleconych
12 wskazówek, dzięki którym i Ty możesz zdobywać poleconych
Jak zdobywać poleconych? 12 wskazówek, dzięki którym i Ty możesz zdobywać poleconych. Przeczytaj o mojej najskuteczniejszej metodzie.
https://2.bp.blogspot.com/-piql0ZX4Wkw/W3LHk8SdwRI/AAAAAAAACNU/MfW1pJX1AyIAy3M3lQSAcAHP7Wu5wo13gCLcBGAs/s640/12%2Bwskaz%25C3%25B3wek%252C%2Bdzi%25C4%2599ki%2Bkt%25C3%25B3rym%2Bi%2BTy%2Bmo%25C5%25BCesz%2Bzdobywa%25C4%2587%2Bpoleconych.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-piql0ZX4Wkw/W3LHk8SdwRI/AAAAAAAACNU/MfW1pJX1AyIAy3M3lQSAcAHP7Wu5wo13gCLcBGAs/s72-c/12%2Bwskaz%25C3%25B3wek%252C%2Bdzi%25C4%2599ki%2Bkt%25C3%25B3rym%2Bi%2BTy%2Bmo%25C5%25BCesz%2Bzdobywa%25C4%2587%2Bpoleconych.jpg
m-Zarabianie — blog o zarabianiu w Internecie bez inwestycji
https://www.m-zarabianie.com/2014/06/6-darmowych-sposobow-zdobywania.html
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/
https://www.m-zarabianie.com/2014/06/6-darmowych-sposobow-zdobywania.html
true
811550301452940054
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych wpisów POKAŻ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj By Strona główna STRONY POSTY Pokaż wszystkie PRZECZYTAJ TAKŻE PODOBNE POSTY: ETYKIETA ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojej prośby Wróć na stronę główną Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela Pon Wt Śr Czw Piąt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Marz Kw Maj Czer Lip Sier Wrz Paź List Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minutes ago 1 godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Śledzić TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA STEP 1: Udostępnij w sieci społecznościowej STEP 2: Kliknij link w swojej sieci społecznościowej Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Wszystkie kody zostały skopiowane do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści