Epanel — zarabianie na płatnych ankietach, czy ta strona płaci? Opinie, opis

Strona Epanel płaci — w Internecie można znaleźć dowody wypłat. Pod opisem programu umieściłem również niektóre własne dowody wypłat
Aktualny status programu (2017-10-11): PŁACI, dział na blogu: DOBRE (Srebrna lista)


Co to jest Epanel?

Epanel.pl to jeden z najstarszych i największych w Polsce paneli ankietowych. Panel  ankietowy (badawczy) — czyli strona oferująca zarabianie przez Internet na wypełnianiu ankiet.

Opis tego programu znalazł się na moim blogu, ponieważ otrzymuję od czasu do czasu maile z pytaniem o Epanel.pl. Najczęściej są to pytania typu: Czy strona płaci? Czy program nie jest oszustwem?
W Epanel jestem prawie od początku swojej przygody z zarabianiem przez Internet. Wypłacałem kilka razy i pieniądze zawsze dochodziły zgodnie z terminem podanym w regulaminie tego programu (do 45 dni od daty zlecenia). Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym panelem badawczym.


Epanel.pl — przydatne informacje

 • Czy uczestnictwo jest darmowe? Tak, zarabianie na ankietach w Epanel jest darmowe, nie wymaga żadnych wpłat, inwestycji i w każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w tym programie.
 • Kto jest właścicielem strony? Strona należy do polskiej firmy badawczej ARC Rynek i Opinia.
 • Data powstania, od kiedy program istnieje? Firma od ponad 20 lat przeprowadza badania marketingowe na polskim rynku.
 • Ilość użytkowników:  Strona posiada blisko 50 tysięcy użytkowników (stan z 16 października 2017).
 • Akceptacja użytkowników (Kto może dołączyć do programu?): Do Epanel możesz przystąpić, jeśli w dniu rejestracji masz ukończone minimum 13 lat.


Na czym polega zarabianie, jak zarabiać w Epanel?

 • Płatne ankiety: Zarabianie w Epanel polega na wypełnianiu ankiet. Informacje o płatnych ankietach przychodzą na adres mailowy podany podczas rejestracji.
 • Często zadawane pytania: https://epanel.pl/epanel/odpowiedzi-na-pytania/


Ile zarobisz za wypełnienie pojedynczej ankiety?

 • Najtańsze ankiety: do tej pory najtańsze ankiety, jakie otrzymałem w Epanel warte były 0,80 zł,
 • Najdroższe ankiety: najdroższe, jakie otrzymałem warte były 4 zł. Im ankieta jest dłuższa, bardziej pracochłonna, tym jej wartość jest większa.
Epanel — płatne ankiety
Przykładowa wartość ankiet na moim koncie 
(kliknij obrazek, aby go powiększyć) 


Ile przychodzi płatnych ankiet?

Różnie, czasami otrzymuję płatne ankiety codziennie (tak jak widać na obrazku poniżej), a innym razem są to 2 - 3 ankiety w tygodniu. Z Epanel otrzymuję stosunkowo dużo ankiet w porównaniu do innych paneli ankietowych, w których uczestniczę. Ilość ankiet zależy od zleceniodawców (ile zamówią nowych badań) oraz od profilu respondenta — czyli na przykład od Twoich zainteresowań, wieku, miejsca zamieszkania itp.). Zleceniodawcy wybierają do ankiety użytkowników zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

Kliknij obrazek, aby go powiększyć:
Epanel — płatne ankiety


Wypłata w Epanel, zlecenie wypłaty; jak wypłacić pieniądze?

 • Pieniądze możesz wypłacić na polskie konto bankowe po zgromadzeniu minimum 50 punktów (1 punkt to 1 zł, 50 punktów to 50 zł).
 • Regulaminowy czas oczekiwania na wypłatę: do 45 dni od daty zlecenia wypłaty
 • Zlecenie wypłaty wymaga dokonania dwóch czynności: "zlecenia przelewu na swoim profilu w epanel.pl, w dziale ‚Mój stan konta’, oraz podania danych koniecznych do przelewu w formularzu wypłat na stronie https://epanel.pl/wyplata/". W formularzu prosimy o podanie adresu e-mail zarejestrowanego w epanel.pl. W przypadku niepodania adresu e-mail formularz nie zostanie powiązany z Pana/i kontem."


Ocena programu i inne uwagi

Plusy, zalety programu Epanel:

 • Zarejestrowana firma: Strona należy do legalnej, zarejestrowanej firmy. 
 • Wypłacalność: Program płaci, w Internecie można znaleźć dowody wypłat. Pod opisem programu umieściłem również niektóre własne dowody wypłat.
 • Darmowe uczestnictwo: Żeby zarabiać, nie musisz nic inwestować, uczestnictwo jest darmowe. 
 • Stabilność: Strona utrzymuje się w sieci od wielu lat.
 • Informacje o nowych  dostępnych ankietach przychodzą na adres mailowy.
 • Jeśli podczas wypełniania ankiety system Cię odrzuci, to na Twoje konto i tak wędruje 20 groszy.
 • Duża ilość ankiet: Z Epanel otrzymuję najwięcej ankiet — porównując do innych paneli ankietowych, w których uczestniczę.

Minusy, wady programu Epanel:

 • Brak stałego programu partnerskiego: Na stronie można zarabiać jedynie na wypełnianiu ankiet. Tylko od czasu do czasu pojawiają się akcje promocyjne, dzięki którym możesz dodatkowo zarabiać za zapraszanie użytkowników. Widocznie strona jest na tyle popularna i posiada aż tylu użytkowników, że nie musi dodatkowo płacić na pozyskiwanie nowych klientów. 
 • Wypłaty możesz zlecić tylko na polskie konto bankowe, pieniędzy nie da wypłacić się na procesory typu PayPal, Payza itp.
 • Trochę niższe stawki za płatne ankiety — w porównaniu na przykład do ClixSense
 • Powolne zarabianie: Jak w większości paneli ankietowych — osiągniecie minimum, niezbędnego do wypłaty trwa dosyć długo (ale jest to jak najbardziej osiągalne).
 • Archaiczny w dzisiejszych czasach proces zlecenia wypłaty, który składa się aż z dwóch formularzy. Firma powinna popracować nad jednym, wspólnym formularzem — łatwym w obsłudze,


Jak się zapisać do programu Epanel?

Rejestracja w programie w Epanel.pl << -- wejdź w link. Link przeniesie Cię na oficjalną stronę programu. Kliknij tam napis "Zarejestruj się" i wypełnij formularz rejestracyjny. Na adres mailowy podany podczas rejestracji otrzymasz link aktywacyjny.


Czy warto? Czy program płaci, czy strona nie jest oszustwem? Najnowsze informacje (2017-10-11)

Na chwilę obecną program płaci — na forach i blogach pojawiają się bieżące informacje o wypłatach z tego systemu. Poniżej umieściłem niektóre własne dowody wypłat.
Czy warto? To już każdy sam musi opowiedzieć sobie na to pytanie. Na pewno jest to jeden z najstarszych i najdłużej wypłacających polskich paneli ankietowych. Dosyć rzadko opisywany jest na forach i blogach, między innymi dlatego, że nie posiada programu partnerskiego — a mało komu chce się opisywać program, w którym nie można zarabiać na zapraszaniu nowych użytkowników, na wstawieniu w opis reflinków. Jednak ludzie od czasu do czasu pytają o ten program, dlatego postanowiłem opisać go na swoim blogu. Tym bardziej że od dawna jestem jego użytkownikiem. Jak do tej pory nie zawiodłem się na Epanel, wszystkie wypłaty otrzymałem zgodnie z regulaminem.


Epanel — niektóre dowody wypłat


kliknij obrazki, aby powiększyćInformacje o wypłatach

Epanel — dowód wypłaty 2017

74,60 PLN na konto mBank
Data zlecenia wypłaty: 2017-09-15
Data wpłynięcia na konto: 2017-10-11
Czas oczekiwania: 26 dni (zgodnie z regulaminem)
Epanel — dowód wypłaty 2016

79,80 PLN na konto mBank
Data zlecenia wypłaty: 2016-10-10
Data wpłynięcia na konto: 2016-10-21
Czas oczekiwania: 11 dni (zgodnie z regulaminem)
Epanel — dowód wypłaty 2016
80 PLN na konto mBank
Data wpłynięcia na konto: 2016-04-20
Czas oczekiwania: zgodnie z regulaminem

Autor wpisu: Owl, blog m-zarabianie.blogspot.com
Źródło: (statystyki, warunki uczestnictwa itp.): Oficjalna strona Epanel.pl
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2017-10-16

Zobacz najlepsze programy zarobkowe — zarabianie bez inwestycji <<--

Zarabiaj na oglądaniu reklam i czytaniu maili <<--

13 komentarze

Reklama