Czy warto zarabiać z Qassa? Hit czy oszustwo? Opis, opinie

Aktualny status programu (2017-01-20): PŁACI, dział na blogu: "Pod znakiem zapytania".


Co to jest Qassa?

Qassa.pl to strona internetowa (typu Cashback), która umożliwia otrzymywanie prowizji za zakupy Online. Żeby otrzymywać prowizje, musisz być zarejestrowany na stronie Qassa i dokonywać zakupów w sklepach udostępnionych na stronie Qassa. 

Qassa — otrzymuj prowizję (Cashback) za zakupy internetowe
Qassa — otrzymuj prowizję (Cashback)
za zakupy internetowe

Za zakupy w sklepach internetowych (które udostępnia na swojej stronie program Qassa) otrzymujesz punkty Qoins. Punkty możesz wymienić na pieniądze po zgromadzeniu odpowiednika 50 zł — wypłaty na polskie konto bankowe. Istnieje również możliwość wymiany na kod rabatowy lub przekaz na cele charytatywne. 

Obecnie program umożliwia zakupy w ponad 690 sklepach Online, np. Orange, Zooplus, PizzaPortal, 5.10.15., Groupon, MediaMarkt, Zalando, i wiele innych. Na przykład zamawiasz sobie poprzez Qassa pizze i punkty wędrują na Twoje konto. Przedłużasz poprzez Qassa abonament na telefon w Orange i na Twoje koto wędrują dodatkowe punkty. Kupujesz poprzez Qassa karmę i akcesoria dla swojego zwierzaka w Zooplus — dostajesz za to punkty.

Dodatkowo możesz tutaj zarabiać na czytaniu maili (2,5 gr za mail), zapisach, ankietach, grach i konkursach. Program działa w Holandii, Belgii, Flandrii, Francji, Belgii, Niemczech, Szwecji, Polsce, Norwegi, Włoszech i Turcji.


Qassa — przydatne informacje

 • Czy uczestnictwo jest darmowe? Tak, uczestnictwo w programie jest darmowe, legalne, nie zobowiązuje do żadnych zakupów, inwestycji i w każdej chwili możesz z niego zrezygnować. 
 • Kto jest właścicielem strony? Qassa należy do firmy: Qassa Poland B.V. Postbus 120, 3890 AC Zeewolde, Tel.: +31 36-5225367, Faks: +31 36-5227015 
 • Data powstania, od kiedy program istnieje? Qassa istnieje od 2000 roku. Wcześniej program funkcjonował pod nazwą MoneyMilioner. W 2014 roku firma zmieniała nazwę na Qassa (z powodu rozwoju międzynarodowego). 
 • Akceptacja użytkowników (Kto może dołączyć do programu?) Do programu Qassa możesz przystąpić, jeśli skończyłeś 18 lat i mieszkasz w Polsce. Dane podawane podczas rejestracji muszą być prawdziwe. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-mailów od Qassa. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.


Na czym polega zarabianie, jak zarabiać w Qassa?

Zarabiasz za:

 • Cashback (prowizja) za zakupy online: Na przykład zamawiasz sobie poprzez Qassa pizze i punkty wędrują na Twoje konto. Przedłużasz poprzez Qassa abonament na telefon w Orange i na Twoje koto wędrują dodatkowe punkty. Kupujesz poprzez Qassa karmę i akcesoria dla swojego zwierzaka w zooplus — dostajesz za to punkty. Qassa udostępnia programy lojalnościowe w setkach sklepów Online.
 • Udostępnianie sklepów: Możesz zarabiać również na udostępnianiu, polecaniu sklepów internetowych na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Google Plus itp. Sklepy możesz udostępnić swoim znajomym i rodzinie. Jeżeli osoba (której przesłałeś link udostępniający sklep online), dokona zamówienia, to Ty otrzymasz prowizję. W ten sposób możesz pomnażać swój cashback. Ikona "udostępniająca" sklepy internetowe wygląda następująco (kliknij, aby powiększyć obrazek):
  Udostępnianie sklepów w Qassa
 • Czytanie e-mailów handlowych: Płatne maile przychodzą na adres mailowy podany podczas rejestracji. Wartość 2,5 gr (500 Qoins) za mail. 
 • Płatne ankiety: Informacje o nowych ankietach, przychodzą na adres mailowy, podany podczas rejestracji.
 • Gry, konkursy: Zarabiasz za granie w gry, wykonywanie zadań, za udział w konkursach. 
 • Bonus za rejestrację: 5 zł (100 000 Qoins).
 • Punkty zbiera się w formie Qoins.
 • 1000 Qoins = 5 groszy. 
 • 5000 Qoins = 25 groszy. 
 • 100 000 Qoins = 5 złotych.

Ile zarobisz za zakupy poprzez Qassa?

Różnie, każdy sklep oferuje nieco inne prowizje (cashback) za dokonanie zakupu. Możesz zarobić od kilkunastu groszy do nawet kilkudziesięciu złotych zł i więcej za zakup. Cashback jest obliczany najczęściej od wartości zamówienia. Na przykład sklep internetowy Pizza Hut oferuje 5% od zakupu. Więc jeśli zamówisz jedzenie za 50 zł, to otrzymasz 2,5 zł prowizji — pieniądze zostaną dopisane do Twojego salda w Qassa. Po zgromadzeniu 50 zł będziesz mógł je wypłacić na konto bankowe.


Ile zarobisz za wypełnienie pojedynczej ankiety? Jak często przychodzą ankiety?

 • Najtańsze i najdroższe ankiety: Większość ankiet, jakie do tej pory otrzymałem warte były tyle samo: 0,50 zł. Raz zdarzyła mi się ankieta za 2 zł. Niestety to jedne z najniższych stawek za ankietę, wśród programów oferujących płatne wypełnianie ankiet, w których uczestniczę.
 • Ile czasu trzeba poświęcić na jedną ankietę? Qassa najczęściej sugeruje, że na wypełnienie jednej ankiety wystarczy poświęcić 15 minut. Jednak w praktyce wychodzi to rożnie. Czasami krócej, innym razem dłużej.
  Qassa — płatne ankiety
 • Ile przychodzi płatnych ankiet? Różnie, niekiedy ankiety otrzymuję codziennie, a innym razem na przykład jedną w tygodniu. Przykład, jak to czasami wygląda na moim koncie:
  Qassa — Ile przychodzi płatnych ankiet?

Ile zarobisz za kliknięcie maila reklamowego? Jak często przychodzą płatne maile?

 • Wartość maili reklamowych: Wartość 2,5 gr (500 Qoins) za mail. To akurat jedne z najwyższych stawek wśród znanych mi programów mailowych.
 • Ile przychodzi płatnych maili? Ostatnio przychodzi bardzo mało, osobiście otrzymuję od 1 do 3 płatnych maili na tydzień.


Jak wygląda płatny mail? Ile za mail, wynagrodzenie?

Qassa — płatne mailePłatne maile przychodzą na adres mailowy podany przy rejestracji. Żeby otrzymać zapłatę, musisz kliknąć obrazek i odwiedzić stronę. Otrzymasz 500 Qoins za każdy mail, czyli 2,5 gr.
Wystarczy wejść na stronę. W Qassa nie ma żadnego odliczania czasu jak na przykład w programach firmy Adnox czy Ivo-Net. Musisz tylko otworzyć stronę, aby otrzymać zapłatę.
<<-- Kliknij obrazek po lewej stronie, aby go powiększyć.


Wypłata w Qassa, zlecenie wypłaty; jak wypłacić pieniądze?

 • Minimum do wypłaty: Wypłatę możesz zażądać po uzbieraniu 50 zł (50 zł to równowartość 1 000 000 Qoins). 
 • Procesory płatnicze: Pieniądze wypłacane są na rachunek bankowy, można także zamienić je na kod rabatowy lub przekazać na cele charytatywne. 
 • Czas oczekiwania na wypłatę: Zlecone wypłaty zostają sprawdzone, przetworzone i wypłacone w ciągu jednego miesiąca (według regulaminu).


Ocena programu i inne uwagi

Plusy, zalety programu Qassa — co mi się podoba w tym programie?
 • Legalna firma: Strona należy do legalnej, zarejestrowanej firmy. 
 • Wypłacalność: Program płaci, w Internecie można znaleźć dowody wypłat. Pod opisem umieściłem również własny dowód wypłaty.
 • Zarabianie bez inwestycji: Żeby zarabiać, nie trzeba nic inwestować, uczestnictwo jest darmowe. 
 • Długoterminowość: Strona utrzymuje się w sieci od 2000 roku (MoneyMilioner), od 2014 roku jako Qassa. 
 • Kontakt, Support: Dobry kontakt z obsługą programu

Minusy, wady programu Qassa — co mi się nie podoba w tym programie?
 • Powolne zarabianie 
 • Wysokie minimum: Dosyć wysokie minimum potrzebne do wypłaty (50 zł). 
 • Niskie stawki za ankiety: O wiele niższe stawki za płatne ankiety — w porównaniu na przykład do ClixSense, ImasOnline lub Epanel.
 • Niskie prowizje za zakupy (cashback).
 • Niewielka ilość płatnych maili: (około 1-3 tygodniowo). 


Jak się zapisać do programu Qassa?

Rejestracja w programie Qassa.pl <<-- Kliknij link i wejdź na oficjalną stronę programu. Po wejściu na stronę wypełnij krótki formularz rejestracyjny. Wymyśl sobie nazwę użytkownika (login), hasło, wpisz imię, podaj prawidłowy adres e-mail, otrzymasz na niego link aktywacyjny (jeśli długo nie przychodzi, to sprawdź w folderze spam). Po kliknięciu linku aktywacyjnego Twoje konto zostanie aktywowane i będziesz mógł zacząć zarabiać. Na profilu wypełnij pierwsze ankiety (Twoje zainteresowania itp.), otrzymasz za to dodatkowe punkty.


Czy program płaci, czy strona nie jest oszustwem? Najnowsze uwagi (2017-01-20):


Na chwilę obecną program płaci, poniżej zamieściłem własny dowód wypłaty (z 20 stycznia 2017).  Bieżące dowody wypłaty pojawiają się również w Internecie.
Co nowego słychać w programie? (2016-12-28): 28 grudnia 2016 roku strona Qassa zakończyła program partnerski, w którym oferowała 8 zł za zaproszonego, aktywnego poleconego. W zamian wystartował nowy program partnerski, na innych, chyba trochę mniej atrakcyjnych dla promotorów zasadach.
Oficjalna informacja na stronie Qassa brzmi:"Informujemy, że z dniem 28 grudnia Qassa wstrzymuje premiowanie funkcji "Polecanie użytkowników" gdzie otrzymywałeś 8 zł za polecenie użytkownika. Oznacza to, że po tym terminie nie otrzymasz już wynagrodzenia za osobę poleconą, która zarejestrowała się z Twojego linka w Qassa. Decyzja ta wynika z naszego przekonania, że Qassa powinna być dla swoich użytkowników na tyle interesującym portalem, że sami chcieliby o niej mówić. Dlatego wolimy skupić się na poprawie funkcjonowania portalu Qassa, a nie inwestować na przykład w jego promocję. Jesteśmy przekonani, że jako użytkownik najlepiej na tym skorzystasz! W tym samym czasie wprowadzamy nową funkcję na portalu Qassa: udostępnianie sklepów internetowych. Za pośrednictwem takich mediów jak Whatsapp, Facebook, e-mail etc. możesz udostępnić swojej rodzinie i znajomym korzystanie ze sklepów internetowych w Qassa. Jeżeli osoba Ci znajoma, której przesłałeś link udostępniający sklep online, dokona tam zamówienia, to Ty otrzymujesz oferowany cashback. W ten sposób możesz pomnażać swój cashback!"


Qassa — moje niektóre dowody wypłat

kliknij obrazki, aby je powiększyćInformacje o wypłatach
Qassa — dowód wypłaty 2017
50 PLN na konto mBank
Data zlecenia wypłaty: 2017-01-17
Data wpłynięcia na konto: 2017-01-20
Czas oczekiwania na wypłatę: 3 dni (zgodnie z regulaminem)
Qassa — dowód wypłaty 50 PLN na konto mBank
Data zlecenia wypłaty: 2016-11-26
Data wpłynięcia na konto: 2016-12-02
Czas oczekiwania na wypłatę: 6 dni (zgodnie z regulaminem)
Qassa — dowód wypłaty 50 PLN na konto mBank
Data zlecenia wypłaty: 2016-10-21
Data wpłynięcia na konto: 2016-10-31
Czas oczekiwania na wypłatę: 10 dni (zgodnie z regulaminem)

Autor wpisu: Owl, blog m-zarabianie.blogspot.com
Źródło informacji (statystyki, warunki uczestnictwa itp.): oficjalna strona Qassa
Ostatnia aktualizacja wpisu: 2017-05-25
Kopiowanie treści bloga zabronione. 

Które programy płacą systematycznie od wielu lat? Złota lista <<--

152 komentarze

Reklama