Strefaklikow.com, Clixarea.com, Streferia.pl - Strony nie płacą - SCAM, Opinie

Aktualizacja (22-09-2014) Wygląda na to, że strony NIE płacą. Na forach zewnętrznych nie widać nowych dowodów wypłat. Dodatkowo wyłączone zostały oficjalne fora - zwykle dzieje się tak, gdy firma obawia się negatywnych komentarzy, ma coś do ukrycia.

Aktualizacja (10-09-2014) Warto zwrócić uwagę na wątek, który ukazał się 05-09-2014 na oficjalnym forum Strefaklikow: http://www.strefaklikow.com/?x=forum&fid=10&sid=12&tid=317

 Strefaklikow.com, Clixarea.com, Streferia.pl - Czy strony płacą? Opinie, uwagiTrochę nie na temat...

Szczerze mówiąc, po ostatnich perypetiach ze stronami PTCSolution.com, ClixTers.net, które nagle zakończyły działalność, czy po przygodzie z Wad.Ojooo (wielkie opóźnienia w płatnościach, zadłużenie), odechciało mi się korzystać z typowych bux'ów. Programy, które odpłatnie wypożyczają poleconych (boty) - prędzej czy później zmierzają ku swojemu upadkowi. Widać to chociażby na tym blogu. Wiele z opisywanych tutaj programów już nie istnieje. Wystarczy zajrzeć do działu: "Nie polecam - SCAM" - można tam znaleźć wychwalane wcześniej w całym Internecie "pewniaki". Wprawdzie istnieje kilka bux'ów, które płacą systematycznie od wielu lat - na przykład Neobux (płaci od 2008 roku), Scarlet-Click (od 2009 roku) GPTPlanet (od 2010 roku), ale są to wyjątki. Odechciało mi się korzystać z typowych bux'ów, a co dopiero o nich pisać. Skoro jednak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B...
Ponieważ jest to blog z opisami programów reklamowo-zarobkowych typu Paid to Click (czyli również o bux'ach), więc wypada napisać, chociaż kilka słów o nowym wydarzeniu na rynku bux'ów, jakim jest niewątpliwie pojawianie się programów Strefaklikow, Clixarea, Streferia.


Teraz trochę na temat L-SYSTEMS LIMITED 

Strony Strefaklikow.com, Clixarea.com, Streferia.pl są produktem firmy L-SYSTEMS LIMITED zarejestrowanej na Malcie (dane z oficjalnej strony Strefaklikow). W programach zarabia się na oglądaniu reklam, wykonywaniu zadań, na programie partnerskim, na wypożyczaniu poleconych. Czyli są to programy zarobkowe o typowych cechach bux'ów (płatne wypożyczanie polecanych). Pieniądze można wypłacać na polskie konta bankowe oraz na PayPal.


Informacje, Zarabianie w Strefaklikow, Clixarea Streferia
 • Właściciel stron: Serwisy są produktem firmy L-Systems Limited, Property House 50, Mannarino Road, Birkirkara, Malta, firma zarejestrowana na Malcie - numer identyfikacyjny C57115, Biuro w Polsce: 11 Listopada 14, 07-410 Ostrołęka, Polska (dane z oficjalnej strony Strefaklikow).
 • Data uruchomienia stron: StrefaKlikow - czerwiec 2014 rok, Clixarea - lipiec 2014, Streferia - sierpień 2014
 • Ilość użytkowników (stan z 9 września 2014): 2,947 ( StrefaKlikow); 3,436 (Clixarea); 785 (Streferia).
 • Akceptacja użytkowników (Kto może dołączyć?): "1.0. Rejestrując się w Strefie Klików, oświadczasz, że jesteś pełnoletni. Jeśli zajdzie podejrzenie, że nie spełniasz tego warunku, możesz zostać poproszony o dodatkową weryfikację."
 • Ilość reklam dziennie: 10 - 40 +/-
 • Wartość: Różnie, od 0,001 PLN - 0,25 PLN (Strefa Klików) $ 0,001 - $ 0,02 (Clixarea, Streferia)
 • Minimum do wypłaty: 5 PLN (Strefa Klików) $ 2 (Clixarea), $ 5 (Streferia)
 • Regulaminowy czas oczekiwania na wypłatę: do 72 godzin (Strefa Klików); do 48 godzin (Clixarea), brak regulaminu (Streferia)


Ocena programów i inne uwagi

Plusy Minusy
 • Zarejestrowana firma (według informacji z oficjalnej strony  Strefa klikow).
 • Na chwile obecną strony Strefaklikow.com, Clixarea.com płacą (przynajmniej tak było do momentu napisania tego postu 09-09-2014). Dowody wypłat można znaleźć na wielu forach o tematyce "zarabianie przez Internet".
 • Dobry, szybki kontakt z administracją.
 • Programy  Strefaklikow i Streferia przetłumaczone na język polski.
 • Strony posiadają forum. Oficjalne forum Strefy Klików: http://www.strefaklikow.com/?x=forum&fid=10&sid=12
 • Nowe strony, nowa firma - dlatego należy zachować ostrożność z wszelkimi inwestycjami. Statystyki pokazują, że większość stron typu Bux, (chodzi o strony wypożyczające sztucznych poleconych - boty) prędzej czy później upada.
 • Niepodatność supportu na przyjmowanie krytyki. Spotkałem się ze skargami użytkowników. Skarżyli się na zbanowanie ich, za niekorzystne dla firmy wypowiedzi (na forach zewnętrznych). Rzadko właściciele programów czy serwisów banują użytkowników za wypowiedzi na forach zewnętrznych. To tak jakby administracja Facebooka czy Twittera przeglądała fora zewnętrzne i banowała swoich userów za niekorzystne wypowiedzi. Takie działania nie budują zaufania do serwisów, przynoszą raczej skutek odwrotny.
 • Zbyt wiele stron powstałych w  krótkim czasie? (Zwykle użytkownicy najwięcej wpłacają na początku istnienia strony - kupują konta premium, wypożyczają odpłatnie poleconych). 
 • Punkt regulaminu, który też powinien dać do myślenia inwestorom: "Strefa Klików rezerwuje sobie również prawo do zaprzestania usług w każdej chwili bez wcześniejszego uprzedzenia." 
 • Streferia.pl  - Strona wystartowała 30-08-2014, a do dzisiaj (10-09-2014) nie ma jeszcze wstawionego regulaminu. Link "Warunki użytkowania" nie przekierowuje do żadnego regulaminu.
 • Warto zwrócić uwagę na wątek, który ukazał się 05-09-2014  na oficjalnym forum Strefaklikow: http://www.strefaklikow.com/?x=forum&fid=10&sid=12&tid=317
 • Wyłączone zostały oficjalne fora - zwykle dzieje się tak, gdy firma obawia się negatywnych komentarzy, ma coś do ukrycia.
 • Jak w każdym programie typu Paid to Click, przy samotnym klikaniu (bez poleconych) zbierana kwota nie rośnie zbyt szybko. Żeby zarabiać w miarę szybko, należy zbierać "Poleconych" (na stronie programu znajdują się materiały promocyjne - linki i banery, które ułatwiają pozyskiwanie nowych użytkowników)

Zobacz ulubione programy autora bloga <<-

Zobacz, które programy zarobkowe płacą systematycznie od wielu lat <<--

8 komentarze

Reklama