Co to są poleceni? Co to jest link referencyjny?

 Zarabianie przez internet

Często na tym blogu przewija się hasło "poleceni". Doświadczeni użytkownicy programów PTC, programów partnerskich znają oczywiście znaczenie słów: poleceni, polecanie, system poleceń, link polecający, link referencyjny, reflink, direct referrals, rented referrals. Natomiast dla osób zaczynających przygodę może to być coś nowego, więc pewnie przyda się kilka słów objaśnień.


Poleceni - co to są "Poleceni"?

Poleceni to użytkownicy, którzy zapisali się do programu z linku polecającego. Każdy program PTC posiada program partnerski, materiały promocyjne w postaci linków i banerów z unikalnym identyfikatorem użytkownika. Jeśli na przykład nowy użytkownik zapisze się z Twojego linku referencyjnego, to automatycznie zostaje Twoim poleconym. System przypisuje go do Twojego konta (w danym programie). Otrzymujesz pewien procent z zarobków wypracowanych przez poleconego, przy czym polecony nic na tym nie traci.
Zdobywając poleconych, przyczyniasz się do zwiększania swoich zarobków w programach. Mając dużą siatkę zdobytych poleconych, możesz powiększyć swoje dochody i przyspieszyć osiągnięcie niezbędnego minimum do wypłaty w danym programie.

Co to jest link polecający?

Link polecający (inaczej link referencyjny, reflink). Jest to link, który służy do polecania programu nowym użytkownikom. Każdy zarejestrowany użytkownik posiada swój unikalny link polecający (z unikalnym identyfikatorem). W programach PTC linki polecające można zwykle znaleźć w działach:  "Program partnerski", "Narzędzia do polecania", "Polecaj Nas",  "Referral Links", "Banners & Links", "Referrals"  "Banners" itp. Link polecający wygląda najczęściej jak zwykły adres strony, tylko zakończony jest unikalną końcówką.
Na przykład:
Zwykły adres strony: http://www.gptplanet.com
Link polecający: http://www.gptplanet.com/?ref=klik

Co zrobić z linkiem polecającym i banerami?

To proste. Kopiujesz swój link polecający i wstawiasz na przykład na Naszej Klasie, Facebooku, w sygnaturce na forach, zakładasz bloga, stronę www, wysyłasz w mailu znajomym lub kupujesz płatną reklamę - np. na innych stronach PTC itp. Możliwości jest bardzo dużo. Firmy dają materiały promocyjne w postaci linków polecających i banerów, a reszta zależy już od Twojego pomysłu na promowanie programu.

W buxach spotkasz się także z pojęciami Direct Referrals (DR), Rented Referrals (RR):

Direct Referrals (DR) - czyli bezpośredni poleceni, którzy zapisali się do programu z linku referencyjnego.
Rented Referrals (RR) - to poleceni wypożyczeni. Zwykle bux'y oferują możliwość płatnego wynajmowania poleconych, na 30 do 240 dni.

Przeczytaj także:

0 komentarze

Reklama